Сталих домогосподарств побільшає не тільки на Вінничині, а й на Хмельниччині!

 

У минулі п`ятницю та суботу ми не відпочивали, а плідно працювали! 

Близько 20 вінничан, серед яких директор ТОВ «Екодрайв», начальник сортувальної станції Стадницького полігону, представники ЖЕО та ОСББ, БФ «Подільська громада», майже повним складом, а також представниця м. Бар і ще одна представниця міста Хмельницький разом із тренером Галиною Гупан (БО «Вчителі за демократію та партнерство») навчались формувати екокоманди. Родзинкою програми "Стале домогосподарство", яка затверджена та підтримана Швецьким урядом, є те, що учасники тренінгу отримують насамперед навички та знання необхідні для того, аби знайти та згуртувати навколо себе команду однодумців. Кожен учасник отримав "Порадник екокоманди", книга містить практичні поради для тих, хто прагне раціонально вести своє домогосподарство, заощаджувати сімейний бюджет, розумно використовувати ресурси планети й сприяти сталому розвитку своєї громади, країни та людства в цілому.

 

8 тижнів учасники разом із своїми командами слідуватимуть порадам, і пройдуть 6 основник тем посібника: відходи, енергія, вода, домашня економіка, здоров`я, безпечний дім. У кожній темі описано, як саме ми можемо діяти, щоб змінити нашу поведінку і звички. Виклад тексту побудований за принципом куховарської книги – пропонується рецепт дії, дається перелік того, що вам знадобиться, і описується результат. Кожній темі передує перелік необхідних вимірювань. Вони потрібні, щоб зміни стали більш наочними, і кожен член команди зміг оцінити якість свого життя до і після участі у програмі.

Тож уже від сьогодні ми починаємо працювати! Одна з таких екокоманд уже сформована! Це команда БФ «Подільська громада», стартова зустріч, згідно посібника, відбудеться сьогодні! Друга зустріч буде на тему: «Відходи», тож члени команди цілий тиждень мають зважувати пакети зі сміттям, що викидають на смітник їх родини. А на другій зустрічі отримують практичні поради, як зменшити обсяги відходів, що продукуються у побуті.

І далі по плану! Триматимемо зв`язок із усіма екокомандами, що утворяться. Уже заплановано першу спільну зустріч, а також екскурсію на Стадницький полігон ТПВ, задля додаткової мотивації і формування уявлення про те, яким має бути зразковий полігон.

Працюємо…

 

Тренінг організовано в рамках програми «Екологічне місто».