Звіт за 2014 рік

Благодійна програма «Підтримка української армії»

Програма здійснює свою діяльність на території міста Вінниці та Вінницької області, а також усієї України шляхом проведення благодійного збору фінансових та не фінансових ресурсів, з метою надання цільової благодійної допомоги військовослужбовцям, військовим частинам та добровольчим об’єднанням, які перебувають на виконання службових завдань у зоні проведення АТО. Фонд не лише збирає ресурси, а й організовує безпосередню доставку допомоги в зону АТО, також фонд став партнером для організацій та мешканців, які бажають допомогти нашим ГЕРОЯМ.

На підтримку української армії впродовж 2014 року вдалося залучити понад 700 тис. грн. фінансової допомоги. Кошти були залучені через благодійні скриньки, особисті пожертви фізичних та юридичних осіб, проведення благодійних акцій, концертів, аукціонів.

Окрім цього суттєву матеріальну допомогу надавали мешканці Вінниччини, організації та підприємства, органи місцевого самоврядування, представники польських та канадських організацій, фінансовий еквівалент якої становить понад 2 млн. грн..

 До зони АТО неодноразово виїжджали представники Фонду, передаючи нашим військовим найнеобхідніші речі, обладнання, медикаменти відповідно до їх запитів та потреб. Найчастіше ми передавали – продукти харчування, військовий теплий одяг та взуття, термобілизну, військове спорядження, буржуйки, ключі та ремонтну техніку. Крім цього, до військово-польового госпіталю у зону АТО було передано установку для ручної обробки рентгенограм  та рентгенплівку, індивідуальні  аптечки, а також автомобіль УАЗ-452, переобладнаний під потреби медичного персоналу. Також на Схід були відправлені електрогенератори, зварювальні апарати, два джипи, спеціальні приціли та метеостанція, капітально відремонтований автомобіль ЗІЛ.

За період реалізації благодійної програми  БФ "Подільська громада" та "Центр муніципальних систем управління" започаткували нову акцію по збору коштів на потреби армії. Зробити благодійний внесок стало можливим безпосередньо при сплаті за житлово-комунальні послуги в касах банків та ЖЕКів міста або онлайн через мережу Інтернет. Завдяки таким добровільним внескам було придбано тепловізор для наших захисників, що дало можливість врятувати не одне життя військовослужбовця.

Благодійна програма «Школа доступна для всіх»

Питання соціальної адаптації людей з обмеженими функціональними можливостями у суспільство та суспільства до людей з інвалідністю, є надзвичайно актуальним для вінничан, але для цієї адаптації відсутня початкова ланка, а саме спостерігається досить малий відсоток навчання дітей з інвалідністю у загальноосвітніх школах міста Вінниця. В основному усі діти з інвалідністю навчаються на індивідуальній формі навчання, і лише невелика кількість навчається у школах разом зі своїми однолітками.

Саме тому у 2013 році за ініціативи нашої організації та союзу старшокласників «Лідер» розпочався благодійний проект «Школа – доступна для всіх».

Метою проекту є адаптація школи №6 міста Вінниці для здійснення повноцінного навчального процесу дітьми з функціональними обмеженнями. Для цього необхідно збудувати та встановити ліфт, адаптувати кімнати особистої гігієни, створити кімнати розвантаження, розробити методичні рекомендації по провадженню інклюзивної освіти та провести роботу з дітьми з функціональними обмеженнями і їх батьками.

Результат. В 2014 році завершилась повна адаптація школи-гімназії №6 м. Вінниці для навчання діток з інвалідністю: встановлений ліфт, облаштована кімната розвантаження та кімната особистої гігієни.

Що робили:

 • Стаціонарні скриньки фонду 6 місяців збирали кошти на проект;
 • Організували благодійний концерт за участю зірок естради – гурту «ТІК», Кузьми Скрябіна та Павла Табакова, після чого була адаптована кімната для розвантаження;
 • Бізнес-структури, громадські організації та мешканці міста збирали кошти на адаптацію школи.

Благодійна програма «Шевченко для усіх століть»

Ім’я Т. Г. Шевченка справедливо посідає почесне місце серед імен видатних геніїв людства, творчість яких чинила вагомий вплив на становлення і розвиток національних культур, загальнолюдської цивілізації. Його голос завжди був голосом мудрого друга пригноблених і знедолених, пробуджував любов до рідної землі, ненависть до гнобителів, кликав сильних на подвиг, вселяв у слабких надію та віру. Це був голос скривдженої, закутої у кайдани, але нескореної душі народу. Як стверджувала Ліна Костенко – нація завжди мусить мати генія, перед яким схилятимуться і свої, і чужі, і навіть вороги.

Вінниця – європейське місто з багатою історичною спадщиною, вишуканими архітектурними ансамблями, сучасними музейними експозиціями, оригінальними пам’ятками, що захоплюють у полон поціновувачів мистецтва, об’єднують інтелектуальну еліту краю, приваблюють туристів. Створення нових закладів культури і освіти, спорудження пам’ятників, що втілюють історичну минувшину сприяє ствердженню іміджу Вінниці як осередку культурно-мистецького життя області. Геній українського народу, який у своїх творах увічнив історію Поділля заслуговує на належне вшанування його пам’яті і у Вінниці. Саме тому у 2012 році було прийнято рішення про початок реалізації програми «Шевченко – для усіх століть» з  метою залучення ресурсів та встановлення у Вінниці пам’ятника Т.Г. Шевченку.

Результат: У 2014 році фонд у партнерстві громадою міста Вінниці, Вінницькою міською радою, БФ «Велика родина» в день 200 річчя з дня народження Кобзаря урочисто відкрили пам’ятник Тарасу Шевченко. Вінницький Тарас Шевченко вирізняється тим, що зображений молодим, у віці 35 років, саме таким, яким він був, перебуваючи на Поділлі під час наукової експедиції.

Вінницький волонтаріат «Дружня Вінниця»

Результат: Створено своєрідну систему, у якій зареєстровані волонтери та організації, яким необхідні їх послуги та бізнес структури, що готові допомагати розвитку цього руху. Уже сформовано команду волонтерів з міста  Вінниця та Вінницької області, 16 листопада 2014 року утворено керівні органи Волонтаріату «Дружня Вінниця». Голова волонтаріату - Юрій Глущук - здобув перемогу у Всеукраїнському конкурсі «Волонтер року».

Що робили:

 • Проведено 6 тренінгів-навчання для групи волонтерів («Хто такий волонтер», «Моя мотивація», «Командотворення», «Довіра та віра», «Комунікативність», знайомство з містом «Різний погляд»).
 • Проведено 2 сесії Вінницьких волонтерів у Вінницькій міській раді.
 • Вінницький волонтаріат «Дружня Вінниця» був запрошений до участі у виставці проектів, що проходив під час ІІІ Форуму з організаційного розвитку у м. Києві.
 • Участь волонтерів у заходах «Вінницька толока», «Подаруй книгу», «День волонтера», «Долоні дитини візьми в свої руки», «Зігріємо серце», «Будьте обережними на дорогах», «Україна – це я».

Конкурси грантів «Світлі вчинки» «Атмосфера українських традицій»

Результат: Громадськими організаціями та бібліотеками було реалізовано 5 проектів для вразливих верств населення в рамках тематичного фонду «Одна копійка». Проекти проводились за кошти, які вінничани вкидали в скриньки «Одна копійка» (що розташовані в аптеках та магазинах міста), долучившись таким чином до добрих справ.

Що робили:

 • «Солодке життя» (Вінницький обласний осередок спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні). Було організовано проведення майстер-класу по виготовленню солодощів у соціальному центрі «Милосердя» в селищі Копайгород Барського району. Тут проживають самотні літні люди, які й проводили майстер-клас для дітей. Вони спільно з малечею готувати шоколадні цукерки, карамельки, печиво, пироги, виготовляли обгортки та торбинки для солодощів тощо.
 • «Десанти доброти», (ВГО «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ»). Волонтери організації збирали іграшки, книги, розмальовки, канцтовари для  дітей з сімей, які знаходяться у складних життєвих обставинах та проживають у Вінниці, Ямпільському й Погребищенському районах.
 • «Добро породжує добро» (Ініціативна група молоді м.Хмільника «СІМ»). Проект включав благодійні акції: «Добрі речі» - збір одягу для малозабезпечених та багатодітних родин, «Створімо добро»  - разом з дітками з малозабезпечених сімей вчили створювати іграшки та випікати печиво.
 • "Дивовижна квітка петриківки"(бібліотека-філія № 13).   Майстри для вихованців Вінницької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату I-III ступенів для дітей з порушенням слуху проводили майстер-класи по петриківському розпису. 
 • «Весна іде – красу несе» (Асоціація захисту та допомоги інвалідам «Відкриті серця»). Проект включав в себе п’ять майстер-класів, в тому числі з розучування українських обрядових пісень та танців, виготовлення оберегів та прикрас. Майстер-класи та розважальні заходи були проведені для дітей з інвалідністю у «Соціальних майстернях для неповносправних» в селі Дорожне.

ІВАНА КУПАЛА! Затишне свято у комфортному місті!

Результат: Громадські організації міста, об’єднавши зусилля, заручившись підтримкою місцевої влади, подарували свято Купала, традиції та приємні емоції вінничанам. На святі володарювала затишна, дружня атмосфера у якій панували вареники, багаття, таланти, майстер-класи, дівочі віночки, верба, багато-багато води та чимало інших цікавинок.

Що робили:

 • Об’єднали близько 10 громадських організацій для проведення свята. Завдяки їхнім зусиллям були проведенні різноманітні майстер-класи: плетіння вінків, виготовлення ляльок-мотанок,  виготовлення квітів та браслетиків з стрічок, декупаж, петриківський розпис, боді-арт, вивчення англійської мови, тощо.
 • Більше 20 майстрів презентували свої вироби ручної роботи.
 • А ще концертні номери, танці з водяним, конкурси, ліплення вареників, багаття та багато води, усмішок і позитиву.

Волонтери БФ «Подільська громада» побували у гостях польської організації SIEMACHA!

Результат: Вінницька молодь, у складі 20 осіб, побували у гостях польської організації SIEMACHA. Більша частина тих, хто відвідував Польщу сформували Вінницький волонтаріат, який зараз активно діє. Програма поїздки була надзвичайно насичена: цікаві екскурсії містом, поїздки до соляної шахти у місті Величка та у гори в Закопане. Були цікаві тренінги по лідерству та мистецтву допомагати.

Що робили:

 • Переймали досвід того, як працює велика польська організація з молоддю, як заохочує їх до активного та корисного часу проведення, розвиває таланти та створює єдину родину з декількох тисяч молодих активістів. Гідно представили вінницьку активну молодь польським колегам.

Вінницька толока «Допомога кожного – шлях до перемоги»

Результат в цифрах: до скриньок вінничани вкинули близько 8700 гривень. На акції «Сухий борщ» зібрали 8800 гривень, а на заході «Купи та залиши» - 6900 грн. На виготовлення маскувальних сіток перерахували 5800 грн. Також вінничани принесли 30 мішків одягу для переселенців та 20 мішків - для військових, 70 банок консервації, сало, квашену капусту, олію та інші продукти.

Що робили:

 • Виготовляли маскувальні сітки та костюми
 • Збирали теплі речі для військових та переселенців
 • Акція «Купи та залиши» - кожен мав змогу купити військовим продукти чи військовий одяг
 • Дитячі майстер-класи по виготовленню сувенірів, дітки виготовляли ляльки-мотанки, новорічні іграшки, розмальовували печиво, писали листи для ГЕРОЇВ.
 • В’язання теплих речей – кожен бажаючий та вміючий міг зв’язати шкарпетки або шарф
 • Акція «Сухий борщ» - відвідувачі мали змогу долучитись до приготування сухого борщу, а також можна було спробувати на смак.

Корпоративний фонд «ПрАТ УПСК»

Корпоративний фонд (КФ) – це довгострокова форма співпраці між юридичною установою (корпорацією) та благодійним фондом,  так-званий «внутрішній фонд», який має наперед визначений напрямок діяльності, мету та завдання. Корпорація визначає суму та об’єкти фінансування, Фонд здійснює адміністрування КФ. Такий вид співпраці прозорий та ефективний, адже Корпорація здійснює свою благодійну діяльність, а Фонд забезпечує професійний менеджмент та підзвітний процес використання благодійної допомоги.  Діяльність КФ дає можливість зміцнити довіру громади до компаній та надати більшої значущості благодійної діяльності бізнесу.

Результат. Уже другий рік в рамках Корпоративного фонду відбувається вдосконалення мережі лікувальних та реабілітаційних закладів області, підтримка та допомога закладам освіти і медицини м. Вінниці та Вінницької області.

Що робили:

Протягом 2014 року було залучено 1 894 158 грн 57 коп. на будівельно-ремонтні роботи, ремонт та удосконалення медичних апаратів, придбання побутового та медичного обладнання, реактивів, ренгенплівки, оргтехніки, меблів.

Матеріальну дорогу отримали такі медичні заклади освіти:

 • Вінницька обласна клінічна лікарня імені М.І.Пирогова
 • Вінницький обласний клінічний високо спеціалізований ендокринологічний центр;
 • КУ «Іллінецька ЦРЛ»;
 • КУ «Барська ЦРЛ»;
 • КУ «Хмільницька ЦРЛ»;
 • Шаргородська ЦРЛ;
 • ГО «Вінницька обласна асоціація ендокринологів»
 • Літинська ЦРЛ

Навчання, стажування, участь у конференціях, форумах

 • Зустріч “Спільноти практиків” під назвою «Візьми і зроби» - присвячена обговоренню наявних та нових ролей громадських організацій для оновлення України, а також необхідній підтримці для підвищення їх впливовості. Організатор:  ІСАР “Єднання”
 •  “Школа фондів громад” під назвою «Інструменти забезпечення сталості розвитку фондів громад». Головною метою є розвиток компетенцій для забезпечення сталого розвитку фондів громад: формування політик та процедур фонду, планування та проведення адвокаційних кампаній, стратегій розробки комунікаційних повідомлень. Організатор:  ІСАР “Єднання”
 • "Школа фондів громада для новачків" - розповідали про ознаки та стандарти ФГ, знайомили з напрацюваннями та ідеями ФГ у світі, посвячували у філософію фонду громади, навчали визначати потреби місцевих громад.  Організатор:  ІСАР “Єднання”
 • Форум у Польщі «Молоді лідери в дії» - ознайомлення з польськими благодійними організаціями та представлення українських організацій, майстер-класи з написання та підготовки різного роду проектів, а також обговорення наріжного питання форуму – від демократії до інтеграції. Організатор: Товариство «Інтеграція Європа-Схід»
 • Програма з посилення спроможностей громадських організацій - тренінг присвячено питанням адвокації та лобіювання, політичному аналізу, організації та проведення кампаній. Організатор:  ІСАР “Єднання”
 • III Форуму з організаційного розвитку - присвячений тому, як громадські об’єднання можуть розвинути свої спроможності діалогу та лідерства змін задля розбудови та утвердження культури миру в Україні. Організатор:  ІСАР “Єднання”
 • «Об’єднання заради реформ: співпраця влади та громади» - присвячений визначенню  пріоритетних сфер спільної роботи влади та громадськості у місті Вінниця та механізмів для забезпечення такої співпраці. Організатор: УНЦПД
 •  «Кращі практики» - напрацювання напрямків спільних міжнародних проектів з «Товариством «Інтеграція Європа-Схід», м. Кельце та фундацією Siemacha, м. Краків.

Фінансовий звіт

Фінансові надходження

  2014 2013
Залишок коштів 293213,04 277755,00
Всього надходжень за звітний рік 3539075,01 3676484,11
Надходження від юридичних осіб 2599784,57 3125320,10
Надходження від фізичних осіб 809510,20  467007,47 
індивідуальні надходження 731004,87 386998,22
благодійні скриньки 75589,06 77614,61
ТПКП 2916,27 2394,64
Надходження від донорських організацій 27233,21  84156,54 
Надходження товарами та матеріалами 102344,50   
Пасивні доходи 202,53  

 Всього надходжень   

Надходження у 2014 році

Фінансові витрати

  2014  2013 
Всього витрат:

3 663 493,03

3 468 105,99
На реалізацію благодійної діяльності:
Назва проекту     
Корпоративний Фонд ПрАТ "УПСК" 1894158,57  820220,88 
БП "Вінниця- це моє місто" 422133,00  2090325,08 
ТФ "Одна копійка" 42100,28  26068,51 
БП «Шевченко для усіх століть» 182477,50  200000,00 
Банк добрих справ 2143,15  36327,50 
Індивідуальне лікування 23407,06  27539,30 
БП "Підтримка української армії" 694002,50   
Навчання та стажування 27233,21  36192,68 
БП «Школа доступна для всіх» 260184,80  74734,86 
ТФ "Краплина життя" 928,09   
 КФ гурту «ТІК»   12400,00 
Різдвяний благодійний бал   8683,00 
Всього: 3 548 768,16 3 324 91,81

      

На адміністрування фонду

  2014 2013
Банківські послуги 1935,96 2551,36
Податки 42043,55 48098,68
Заробітна плата 60736,41 73214,86
Послуги зв'язку 2187,67 2521,18
Комунальні послуги 6963,10 7659,05
Інші адміністративні послуги 858,18 1569,05
Всього: 114724,87 135614,18