Звіт за 2011 рік

Веселий лікар - лікарняна клоунада – це добровільна творча діяльність, спрямована на психологічну підтримку дітей, що перебувають у лікарні. Благодійна програма діє уже 2 роки, і за цей час активістами фонду та партнерських організацій було реалізовано цілий ряд навчально-розважальних заходів у дитячих відділеннях вінницьких лікарень.

Комп’ютер другу - програма проваджувалася спільно з Вінницькою обласною громадською організацією молоді з обмеженими фізичними можливостями на візках «Гармонія». В рамках програми здійснювався збір від населення міста Вінниця застарілої, але робочої комп’ютерної техніки для передачі у користування людям з обмеженими функціональними можливостями, дітям з багатодітних та соціально незахищених сімей.

Результати програми: В рамках програми було зібрано від населення 17 персональних комп’ютерів, які були протестовані та передані у користування фізичним особам (12 одиниць) та громадським організаціям (5 одиниць). Проект розширив можливість створення альтернативних видів навчання, працевлаштування людей з інвалідністю та дав можливість здійснити перші кроки в інформатиці дітям із соціально вразливих верств населення.

Благодійна програма «Вінниця – це моє місто»  - програма реалізується з метою формування культурної та духовної свідомості місцевої громади, створення сприятливих умов для проживання, навчання, відпочинку та самореалізації усіх верств населення, сприяння покращенню естетичного вигляду міста, виховання патріотизму та почуття гордості за рідне місто.

Впродовж 2011 року в рамках програми спільно з центром культурних та розважальних програм, департаментом культури Вінницької міської ради, громадськими організаціями та місцевим бізнесом організовано культурний проект «Мистецькі вихідні», фестиваль живої творчості «КОТ» («Карусель осінніх талантів»), концертно-розважальні програми під час відзначення Дня міста Вінниці та новорічно-різдвяних свят 2012 року. Програма дає змогу організовувати культурні заходи, до яких можуть долучатися усі бажаючі; програма дає можливість відчути радість свята, патріотизм і гордість за місто, у якому живеш.

Тематичний фонд «Одна копійка»  - мета Тематичного фонду: максимально допомогти дітям, які перебувають у 32-х школах-інтернатах Вінницької області, дітям з малозабезпечених та багатодітних сімей, обдарованій молоді нашої громади та іншим категоріям дітей, які потребують допомоги

По місту у закладах торгівлі розміщені 42 прозорі скриньки з інформацією про Тематичний фонд та фотографіями проведених акцій. Прозорі скриньки свідчать про прозорість наших дій. Інкасація проводиться тільки в присутності свідків, тобто Вас, шановні вінничани. Інкасовані суми перераховуються на рахунок фонду та спрямовуються на покращення дозвілля дітей-сиріт, які проживають у школах-інтернатах Вінницької області, на вирішення актуальних проблем соціально вразливих
сімей міста та області з метою створення сприятливого середовища для розвитку та самореалізації дітей, а також на вирішення інших проблемних питань.

Проект «Мистецькі вихідні»  - це організація якісного дозвілля у вихідні дні на різних майданчиках міста, залучення активних громадян в культурний та інтеграційний розвиток міста. Громадські організації, ініціативні групи можуть стати організаторами і запропонувати своє бачення вихідного дня. Квілінг, мандали, листівки, браслети з муліне, бісероплетіння, браслети зі стрічок, боді-арт, вишивка, сережки з пластику, орігамі, витинанки, а також інші витвори мистецтва та сувеніри вінничани та вінниченята мали змогу навчитися робити

«Епідемія доброти» - у 2010-му році «вірус» доброти поширився лише над містом Вінниця. У 2011-му захід розповсюдився по всій Україні: понад 50 великих та маленьких міст і містечок перейняли «вірус доброти». ВІННИЦЬКА «Епідемія доброти» стала ВСЕУКРАЇНСЬКОЮ. 17 лютого – не просто один день, коли молодь закликала своїми діями бути добрішими, робити гарні справи та елементарні приємні речі, це день, який став поштовхом до добрих вчинків, це та іскорка, яка має розпалити вогонь тепла у серцях вінничан.

«Слідами спільної історії на шляху до європейського партнерства народів» -проект «Слідами спільної історії на шляху до європейського партнерства народів» реалізувався польською організацією Товариство «Інтеграція Європа – Схід» (м. Кельце) у партнерстві з вінницькими неурядовими організаціями і спрямований на вивчення історичної спадщини, традицій українців, поляків та євреїв. Патронат проекту: генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Кшиштоф Свідерек. Проект фінансований Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках програми «Промоція знань про Польщу». Угода № 512/82.

Проекти, реалізовані БФ «Подільська громада» впродовж 2011 року за підтримки українських та міжнародних ґрантодавчих організацій

 • 21–22 травня 2011 року реалізовано проект «Частинка Європи в серцях вінничан» за фінансової підтримки «Європейської програми» Міжнародного фонду «Відродження». Сума залучених коштів: 20580,00 грн. 
  Метою проекту було відзначення Дня Європи у смт Вороновиці та м. Липовці Вінницької області шляхом проведення інтерактивного заходу, який вперше відбувся у цих населених пунктах із залученням місцевої влади, жителів, а також гостей свята.
 • 15 травня – 15 грудня 2011 року
  реалізовано проект «Безбар’єрний доступ до закладів культури в м. Вінниці» за фінансової підтримки Міжнародного благодійного фонду «Фонд Східна Європа», Фонду Євразія та Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID), компанії «Carlsberg Ukraine». Сума залучених коштів: 55600,00 грн.

В рамках проекту розроблена програма з доступності до закладів культури міста Вінниці людей з обмеженими функціональними можливостями, адаптовано приміщення Вінницького обласного драматичного театру ім. Садовського та Вінницької міської центральної бібліотеки ім. Бевза до потреб людей з функціональними обмеженнями та створено ефективний механізм інформування про можливість відвідування закладів культури, способи замовлення квитків на театральні виступи та служби перевезення людей на візках.

Ґрантові проекти, направлені на підтримку діяльності Фонду «Подільська громада»  за фінансової підтримки Громадської організаці «Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання»

 • 8-9 липня 2011 року

в місті Чайковський Пермського Краю відбулась ХІІ Міжнарод на Конференція Партнерства Фондів Місцевих Громад. 
БФ «Подільська громада» представляла керівник ґрантового відділу та молодіжних програм Кирилюк Альона.

 • Стажування у фондах громад Литви та Латвії.
 • Стажування у фондах громад Польщі, Словаччини та Чехії

БФ «Подільська громада» представляв виконавчий директор фонду Дручинський Андрій

БФ «Подільська громада» протягом 2011 року приймав участь у Програмі«Школа фондів громад», яка реалізовувалась «Ініціативним центром сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання»» за фінансуванням Фонду Ч.С. МОТТА

Напрямки діяльності на 2012 рік

Благодійна програма «Дворовий спорт»  - суть програми полягає у тому, щоб спільними зусиллями місцевої громади, влади та бізнесу відремонтувати та привести до ладу спортивні майданчики у дворах міста, сприяти якісному дозвіллю вінничан та організувати цілеспрямовану, систематичну спортивно-масову роботу.

Благодійна програма “Активна громада” - це програма, життя якої абсолютно неможливе без активної участі громадян, організацій, підприємств нашого міста. Суть її полягає у тому, щоб створити ресурс, де люди мали б змогу обмінюватися послугами (знаннями, вміннями, досвідом, навичками, будь-якою допомогою) з тими, хто цього потребує. Благодійність своїм часом, вміннями, навичками, послугами іноді значно важливіша за просту фінансову допомогу. Тому програма «Активна громада» закликає усіх бажаючих реєструватися на Інтернет-ресурсі або в офісі БФ «Подільська громада», де вказувати чим, як і коли ви готові надати благодійну допомогу іншим людям. А працівники фонду спільно з вами знайдуть тих людей, кому надзвичайно потрібна саме ваша допомога та послуги.

Тематичний фонд “Краплина життя” - діяльність в рамках Тематичного Фонду поширюється на території міста Вінниці та Вінницької області шляхом проведення конкурсів грантів, соціальних акцій, надання цільової благодійної допомоги та інших заходів в межах завдань Фонду.

Благодійна Програма «Шевченко – для усіх століть» - мета Програми:

 • створення сприятливих умов для залучення широкого кола громадськості Вінниччини до участі в програмі «Шевченко – для усіх століть»;
 • формування культурної та духовної свідомості місцевої громади, сприяння створенню, охороні і збереженню культурної спадщини, історико-культурного середовища, пам'яток історії та культури, місць поховання тощо.

Залучення учасників Фонду, приватних донорів

«Іменний фонд» дає змогу благодійнику (юридичній особі)
створювати свій власний фонд на основі БФ «Подільська громада» та через нього підтримувати соціальні проекти та програми, зберігаючи за програмою своє ім’я або свою назву. В результаті від імені благодійника оголошується конкурс ґрантів серед громадських об’єднань для втілення суспільних проектів, а бізнес отримує додаткову рекламу, підвищення рейтингу, привернення уваги потенційних партнерів, клієнтів, підвищення свого статусу. Іменний фонд створюють на тривалу перспективу, і частина коштів надходить у «капітал» Фонду.

Родинний (Фамільний) фонд - це довгострокова благодійна програма фонду, що засновується фізичною особою на особисті кошти з метою фінансування соціально значимої діяльності у місцевій громаді. Благодійник спільно з експертною радою визначає пріоритети фінансування та приймає участь у розподілі ґрантової допомоги. Стійкість та тривалість «Родинного фонду», як правило, формується на основі створення джерела довгострокового фінансування програм, який є недоторканним, а в майбутньому дохід від нього направлятиметься на благодійність.

Тематичний фонд – це механізм благодійності, який спрямовує свою діяльність на конкретну (вузьку) соціальну проблематику і має призначення залучити кошти з різних можливих джерел, але конкретно під прописані напрямки діяльності та цільові групи фонду.

Звіт про фінансову діяльність БФ «Подільська громада»

В період з 01січня 2011 року по 31 грудня 2011 на рахунок фонду надійшли кошти у сумі 1351300 грн. та майна на суму 23290 грн. для здійснення статутних цілей та реалізацію різних соціальних програм і проектів. Кошти надходили від фізичних осіб, місцевих і міжнародних організацій, які мають різні форми власності.

Таблиця фінансових надходжень на реалізацію програм та проектів 
БФ «Подільська громада» за джерелом походження коштів

   Джерело фінансових надходжень 2011 рік (грн.) 2010 рік (грн.)
 - Залишок коштів на рахунку на початок звітного року  18478,00 144,00
 - Всього надходження за звітний рік в т. ч. : 1351300,00 1109302,00
  Надходження від юридичних осіб (приватні підприємці, приватні підприємства, товариства з обмеженою відповідальністю) 1144858,00 972231,00
  Надходження від фізичних осіб (індивідуальні перерахування на р/р фонду, надходження від благодійних скриньок) 63 124,00         -    
       
  Кошти міжнародних та всеукраїнських донорських організацій  143 318,00 137071,00
  Організація «Arbeitn und Leben», Німеччина - 53 253,00
  Фонд сприяння демократії Посольства США в Україні - 43319,00
  Міжнародний фонд «Відродження» - 40499,00
  Міжнародний благодійний фонд «Фонд Східна Європа» 55 600,00 -
  Міжнародний фонд «Відродження» 20580,00 -
  Громадська організація «Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» за фінансування Фонду Ч.С. МОТТА 67138,00 -

 

Таблиця фінансових витрат на реалізацію програм та проектів БФ «Подільська громада»

Назва програми, проекту та інших напрямків витрат  2011 рік(грн.) 2010 рік (грн.)
- Всього витрат з початку звітного року в т. ч.:  1267346,00 1067379,00
  Благодійна програма «Вони визволяли Вінницю для нас» 74 468,00 -
  Благодійна програма «Вінниця – це моє місто»  1 087 303,00 615474,00
  Благодійна програма «Веселий лікар» 3898,0 3390,00
  Благодійний проект «Парк подільського каменю» 3000,00 -
  Виготовлення скульптурно-монументальної композиції Г. Артинову - 275 000,00
  Цільова індивідуальна благодійна допомога на лікування 7093,00 11765,00
  Конкурс грантів для ГО Вінниччини  15 000 5 977,00
  Тематичний фонд «Одна копійка» 13 464,64 -
  Проект «Моє місто і я: Молодь між двома світами» - 58886,00
  Проект «Повноцінний успіх» - 43333,00
  Проект «Громадська «толока» для ДНЗ «Колоска»» - 49 474,00
  Благодійна допомога дітям-сиротам (пасажирські перевезення) - 4080,00
  Проект «Безбар̒єрний доступ до закладів культури м. Вінниця» 55 600,00 -
  Проект «Частинка Європи в серцях вінничан» 20 580,00 -
  Участь в ХІІ Міжнародній Конференції Партнерства Фондів Місцевих Громад 3994,00 -
  Проект «Підтримка розвитку громад та тематичних фондів «Подільської громади» 23501,34 -
  Проект «Стажування у фондах громад Литви та Латвії» 9604,80 -
  Проект «Стажування у фондах громад Польщі та Словаччини» 10012,50 -
  Проект «Покращення матеріально-технічного забезпечення БФ «Подільська громада»» 20025,00 -
- Всього фінансові витрати за звітний рік на адміністрування фонду в т. ч. 56704,00  23589,00
  Оренда приміщення та комунальні послуги 3 100,00 750,00
  Послуги пошти та зв’язку 1 473,00 -
  Виготовлення презентаційних матеріалів фонду 23 350,00 13552,00
  Заробітна плата 11 557,00 2751,00
  Відрахування у фонди соціального страхування 4 672,00 1078,00
  Придбання основних засобів та необоротних активів 10 425,00 -
  Послуги банку 1 297,00 830,00
  Податки 830,00 203,00
  Придбання комп’ютерної техніки - 4 425,00
- Залишок коштів на кінець звітного року: 45728,00 18478,00

Детально із звітом ви можете ознайомитися тут.