Тематичний Фонд «Краплина життя» Діючий

Основна мета Фонду - максимально допомогти хворим на незсідання крові в забезпеченні життєво необхідними препаратами та соціальною адаптацією.

У Вінницькій області згідно реєстру на диспансерному обліку знаходиться 115 хворих на спадкові коагулопатії – хвороби незсідання крові (гемофілію та хворобу Віллебранда)

Гемофілія - це спадкове захворювання, яке зустрічається переважно у чоловіків, при якому порушуються процеси згортання крові, що викликає кровотечі та крововиливи, які загрожують життю хворого, призводять до ранньої інвалідизації.

Хворі на гемофілію потребують значних матеріальних затрат на постійну трансфузійну терапію препаратами плазми крові, а також створення особливих умов навчання та працевлаштування.

Через відсутність в Україні повноцінного та профілактичного лікування дітей з важкою формою захворювання до 18 років інвалідами стають 90% хворих на гемофілію внаслідок крововиливів в суглоби, які призводять до ушкодження опорно-рухового апарату.

Хворі на гемофілію не одержують дієвої допомоги з боку держави. Вживані для їх лікування вітчизняні медичні препарати, виготовлені за вітчизняною технологією, викликають сильні імунні реакції у хворих, що є небезпечним для їх життя, і які призводять до ранньої інвалідизації хворих, несуть небезпеку зараження гепатитом та іншими вірусними інфекціями. Дороговартісні імпортні вірусні активовані концентрати факторів зсідання крові для цієї категорії хворих закуповуються державою в недостатній кількості. Придбати життєво необхідні ліки за власний рахунок хворим не під силу

Саме з цією метою БФ «Подільська громада» започатковує Тематичний Фонд «Краплина життя».

Мета Тематичного Фонду: максимально допомогти хворим на незсідання крові в забезпеченні життєво необхідними препаратами та соціальною адаптацією.

Завдання Тематичного Фонду:

 • захист прав та інтересів хворих на незсідання крові;
 • сприяння підвищенню соціально-побутового рівня хворих на гемофілію України;
 • інформування громадських та державних організацій про існуючі проблеми і потреби хворих на гемофілію;
 • організація санаторно-курортного лікування хворих;
 • організація відпочинку хворих.
 • розповсюдження друкованої інформації серед хворих про хворобу, методи лікування, рекомендації щодо способу життя та інше;
 • участь у створенні умов для професійної підготовки та працевлаштування людей з незсіданням крові працездатного віку.

Джерелами формування бюджету Тематичного Фонду можуть бути:

 • кошти, зібрані через благодійні скриньки, які розміщені по закладах соціальної інфраструктури міста;
 • внески засновників, членів Фонду та інших благодійників;
 • надходження від проведення благодійних кампаній по збору благодійних пожертв, благодійних масових заходів, благодійних лотерей та благодійних аукціонів;
 • інші джерела, не заборонені законодавством України.

Принципи реалізації заходів в рамках Тематичного Фонду:

Діяльність в рамках Тематичного Фонду поширюється на території міста Вінниці та Вінницької області шляхом проведення конкурсів грантів, соціальних акцій, надання цільової благодійної допомоги та інших заходів в межах завдань Фонду.

Усі заходи реалізується на основі добровільності, законності, спільності інтересів і рівності прав її учасників, гласності та самоврядування і не передбачають одержання прибутку.

Інформація про суму зібраних коштів буде розміщена на сайті фонду та у друкованих ЗМІ міста та області не рідше одного разу на квартал, а також буде оприлюднюватись під час підсумкових щорічних конференцій фонду.

Кошти будуть розподілятись вигодонабувачам на підставі рішень Експертної ради, Наглядової ради тематичного фонду та Правління фонду.

Цільова аудиторія Тематичного Фонду:

 • Діти та дорослі, хворі на гемофілію та хворобу Віллебранда, які безпосередньо потребують допомоги та піклування.

Керівник Тематичного Фонду:Стахов Григорій Адамович, тел. 52-80-95 098-27-28-220

Запрошуємо усіх небайдужих долучатись до Тематичного Фонду "Краплина життя".