Відбулись установчі збори Наглядової ради тематичного фонду «Арсенал Підтримки»

 

17 листопада  відбулись установчі збори Наглядової ради тематичного фонду «Арсенал Підтримки», який буде діяти на базі фонду громади «Подільська громада».

Мета даного тематичного фонду: допомогти ветеранам війни та/або членам їх сімей у відкритті власної справи (підприємницької діяльності) та зробити крок до нових можливостей у мирному житті.

Чому створюємо даний тематичний фонд?

Проблема реабілітації та соціалізації людей, що брали участь у бойових діях, гостро постає у всіх країнах, які проходили крізь війну. Сумний світовий досвід говорить про те, що посттравматичний синдром або, як в нас його більше звикли називати, – афганський, може створити суттєву проблему для країни. Варіанти вирішення цієї проблеми багато разів обговорювались із самого початку війни на Сході. Головне завдання, що постає перед суспільством та державою – знайти ефективні методи допомоги для людей, що пройшли війну (АТО/ООС). Допомогти їм повернутися до нормального життя. І це не тільки медична допомога, що безумовно важлива. Це психологічна реабілітація, а також надання всіх необхідних можливостей для того, щоб успішно наново соціалізуватися. Важливою частиною цього процесу є освітній компонент.

Але потрібно розуміти, що більшість бійців АТО/ООС - це люди, що вже мають освіту, тому справжня проблема не у вищій або професійній освіті, а саме в посттравматичному синдромі. Велика кількість людей, що пройшли бойові дії, мають велике бажання кардинально змінити своє життя, замість того, щоб повертатися до старого. І цим людям вкрай необхідна допомога у наданні нових можливостей, адже це важлива частина реабілітації. Зараз вкрай актуальними стають програми, що стимулюють відкриття власної справи для ветеранів.

На сьогодні основний акцент з боку держави робиться на традиційне працевлаштування. З іншого боку, з боку громадськості, є певна кількість ініціатив з проведення відповідних курсів, бізнес-тренінгів, з’являються бізнес-інкубатори тощо. Ці два вектори необхідно звести до системної співпраці. Продовження російської агресії на Сході України призводить до подальшого збільшення кількості демобілізованих учасників АТО/ООС.

В Україні вже сформувалась ціла соціальна група, яка потребує психологічної реабілітації та соціально-економічної адаптації. Це вимагає поєднання зусиль влади, бізнесу, громадськості й ветеранів АТО/ООС з метою мобілізації обмежених ресурсів та максимального врахування інтересів усіх зацікавлених сторін, створення сприятливих умов для успішного повернення ветеранів до цивільного життя. Створення власного бізнесу ветеранами війни (АТО/ООС) може бути ефективним інструментом їх адаптації.

Саме тому, було прийнято рішення на базі ФГ «Подільська громада» створити Тематичний Фонд «Арсенал Підтримки».

 
Які завдання фонду «Арсенал Підтримки»?

 • забезпечити ветеранів війни та/або членів їх сімей, ветеранські організації, об’єднання та ті, метою діяльністю яких є національно-патріотичне виховання, військові та ветеранські профспілки необхідними навиками та знаннями для створення власної справи;
 • забезпечити ветеранів війни та/або членів їх сімей, ветеранські організації, об’єднання та ті, метою діяльністю яких є національно-патріотичне виховання, військові та ветеранські профспілки необхідними фінансовими та іншими ефективними інструментами для започаткування, ведення та розвитку бізнесу;
 • підтримка як початківців-підприємців ветеранів війни та/або членів їх сімей, так і вже діючий бізнес з метою розширення, а також підтримка проєктів ветеранських організацій об’єднань та тих, метою діяльністю яких є національно-патріотичне виховання, військові та ветеранські профспілки;
 • поширення успішного досвіду створення та ведення ветеранського бізнесу;
 • популяризація реабілітації ветеранів війни через втілення своїх бізнес-ідей, заохочення до взаємодопомоги та співпраці серед ветеранів війни, ветеранських організацій, об’єднань та тих, метою діяльністю яких є національно-патріотичне виховання, військові та ветеранські профспілки;
 • надання консультаційної підтримки у сфері соціального підприємництва;
 • при прийнятті рішень враховувати потреби усіх цільових аудиторій.

 

 

Органом управління тематичного фонду є Наглядова Рада.


На установчих зборах, котрі відбулись 17 листопада, було обрано склад наглядової ради та голову. До складу Наглядової ради увійшли :

 • Сергій (ветеран АТО) та Марія Бондаренко (один голос), підприємство «Медобар»;
 • Михайло (ветеран АТО) та Мирослава Жиліни (один голос), підприємство«Intermezzo Donuts»;
 • Логачьов Олексій, підприємець;
 • Сироватко Володимир, начальник відділу Мінветеранів у Вінницькій області;
 • Присяжнюк Олена, головна спеціалістка відділу підтримки бізнесу, управління економічної політики ВМР;
 • Шуткевич Олеся,  представниця від Всеукраїнської газети «День» у Вінницькій області;
 • Данілова Олена, голова правління Фонду громади «Подільська  громада»;
 • Лінчук Надія, програмна менеджерка Фонду громади «Подільська  громада».

Головою наглядової ради було обрано Володимира Сироватко.

Діяльність в рамках Фонду «Арсенал Підтримки» поширюється на території міста Вінниці та Вінницької області шляхом залучення фінансування та розподіл коштів згідно актуальних потреб щодо відкриття ветеранами війни та/або членами їх сімей власної справи.

Інформація про суму зібраних коштів та розподіл витрат буде розміщена на сайті Фонду сиcтематично.

 

Якщо вам відгукується мета та завдання тематичного фонду і ви хочете надати благодійну допомогу, офіційні рахунки тематичного фонду:

Благодійна організація «Благодійний фонд «Подільська громада»

р/р 2600303188653 у відділенні № 220/01 AБ «Укргазбанк» 

МФО 320478,

код ЄДРПОУ 35904183

Призначення платежу: «Безповоротна благодійна допомога в рамках ТФ «Арсенал підтримки»