Меморандум про партнерство

 

2 липня відбулось підписання Меморандуму про Партнерство між Громадською спілкою “Мережа організацій громадянського суспільства “Місто змістів”, членом якої є фонд громади "Подільська громада", та Вінницькою міською радою, під час якого представники влади та громадськості домовились про створення платформи для діалогу, взаємодії та тісної комунікації щодо розвитку міста.

Меморандум передбачає співпрацю у таких напрямках: взаємодія «громада – влада», розвиток громадянського суспільства Вінниці та пошук глобальних змістів для розвитку міста. Основними принципами, яких дотримуватимуться підписанти Меморандуму, є визнання та дотримання прав людини, справедливість, толерантність, гендерна рівність, політична неупередженість, недискримінація та визнання різноманітності.

 

  •  

У рамках підписання даного Меморандуму було погоджено створення Ради Партнерства, до складу якої мають увійти 5 представників громадських організацій та 5 представників від міської ради. Цей колегіальний орган має регулярно - щонайменше 4 рази на рік - збиратись на засідання для обміну інформацією, синхронізації планів та намірів  пошуку спільних точок співпраці щодо розвитку міста. 


Також сторони домовились про наступну спільну діяльність:

- проведення форумів, навчальних заходів, дискусій, обговорень, консультацій, круглих столів, тренінгів, конференцій, соціально-культурних заходів тощо;

- проведення публічних консультацій щодо шляхів вирішення різних проблем міста;

- залучення громадськості до розробки міських програм;

- взаємна підтримка в організації та реалізації  проектів в рамках Партнерства.

«Нашому місту пощастило - ми маємо досить сильне громадянське суспільство. Важливо цей експертний потенціал долучити до розвитку міста завдяки участі у розробці міських програм та проектів, а також залученню додаткового фінансування через міжнародні організації. Наступним кроком після підписання меморандуму має бути засідання Ради партнерства і першою важливою темою для обговорення ми пропонуємо  інструменти участі містян у процесі прийняття рішень. Це і буде фундамент для подальшої ефективної співпраці», - прокоментувала Олена Данілова, голова правління фонду громади “Подільська громада”, а також голова громадської спілки «Мережа ОГС «Місто змістів».

 

Текст Меморандуму розроблений членами Громадської спілки «Місто змістів» та представниками КП «Інститут розвитку міст» із залученням експертів за підтримки проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС).