Новий ПЛР-аналізатор для лабораторного центру

 

30 квітня у рамках спецфонду “СтопВірус”, Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України отримав новий ПЛР-аналізатор.

Даний апарат вийшло придбати завдяки великому внеску, який ціленаправлено зробили представники та представниці Громадська організація "Вінницький Бізнес Клуб", за що ми щиро вдячні.

Даний аналізатор потрібний для посилення потужностей нашого Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України у виявленні вірусу.

Рішення про його придбання було затверджено ще на першій зустрічі Наглядової ради спецфонду «СтопВірус».Чому даний ПЛР-аналізатор є важливим?

Наразі, у м.Вінниця роблять 2 види тестів на коронавірус:

  • Експрес-тест
  • ​Тест-система, методом ПЛР (Полімеразна ланцюгова реакція)

ПЛР – це полімеразна ланцюгова реакція. Тобто, такий метод у молекулярній біології, завдяки якому можна збільшити незначну кількість бажаного ДНК у матеріалі (пробі), а отже і підтвердити його наявність.

Відповідно, ПЛР-тест на COVID-19 виявляє у, наприклад, слині людини ДНК коронавірусу SARS-CoV-2.

На противагу ПЛР-тесту, експрес-тест (швидкий) шукає лише антитіла, які імунна система організму виробила у боротьбі зі збудником. Ці антитіла з'являються далеко не одразу після інфікування і можуть бути схожі на антитіла до інших збудників.

Саме ПЛР-діагностика є ефективним і достовірним способом встановити діагнозу.

Саме виявлення вірусу, вчасне лікування, вчасна ізоляція є одним із складових, що можуть допомогти зупинити поширення COVID-19.

Щодня наш обласний центр робив близько 320-380 тестів. Новий ПЛР-аналізатор може тестувати до 500 зразків на добу. Його перевага у тому, що може працювати із різними тест-системами.

Із початку пандемії було у Вінницькому обласному лабораторному центрі було проведено 7700+ досліджень. Новий аналізатор - це значне посилення для центру. А отже, значний вклад у виявлені вірусу та вчасному лікуванні пацієнтів та пацієнток.

 

Скільки коштував ПЛР-аналізатор?

На момент замовлення аналізатор коштував 850 тис грн. Ці кошти були зарезервовані нами на рахунку спецфонду «СтопВірус».

Але, нам дуже пощастило, ми змогли купити його без ПДВ, тож зекономили близько 54 тис грн.

Нагадуємо, що:

  • першочергово за кошти спецфонду закупляються засоби індивідуального захисту для медиків
  • рішення про виділення коштів на проведення ПЛР-тестів було прийнято наглядовою радою спецфонду “СтопВірус”