У День спонтанного прояву доброти "Грація" подарувала святковий концерт дітям-інвалідам та сиротам

 

17 лютого в Україні відзначали Міжнародний день спонтанного прояву доброти. Свято, яке ще маловідоме в Україні, але таке потрібне нашому суспільству. Цей день став поштовхом та прикладом для інших. Такий приклад показав зразковий ансамбль спортивного бального танцю «Грація». Відомий вінницький колектив, за підтримки БФ «Подільська громада», виступив з концертами у загальноосвітній спеціальній школі-інтернаті с.Крищенці Тульчинського району та у Вороновицькому профтехучилищі №15, де навчаються діти, що потребують державної допомоги, діти-інваліди та сироти. Метою цього заходу було бажання дістатись до дитячих сердець крізь танці та пісні; замислитись, наскільки важливо робити, на перший погляд, елементарні речі: дякувати, посміхатись, говорити привітні слова.

Концерти були розраховані майже на годину. Вихованці старшого концертного складу в яскравих костюмах виконували різноманітну танцювальну програму: урочистий полонез, ніжний віденський вальс, аргентинське танго, іспанське фламенко, запальне латино-американське попурі та романтичні композиції. Кожен танець - це окрема історія, справжнє дійство, яке має сюжет, логічну лінію хореографічного малюнку!

Окрім красивих танців своїм голосом зачарувала аудиторію солістка ансамблю «Грація» Анастасія Климчук, яка гарно поєднує в свому житті танці і спів. Вона є лауреатом багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів: «Пісенний вернісаж», м.Київ; «Азовські вітрила», м.Бердянськ; «Таланти багатодітної родини», МДЦ «Артек»; «Сонце. Радість. Краса», Болгарія; «Весняні зірки», Польща.

Виступ колективу був гідно оцінений присутніми. Глядачі з великим захопленням і радістю сприйняли концерт, нагороджуючи артистів теплими оплесками та словами подяки і вітання. Чимало знедолених дітей отримали рідкісну можливість насолоджуватись шоу-програмою зразкового ансамблю, який продемонстрував, як і завжди, високий професіоналізм та художню досконалість. Щиру вдячність за творчу працю висловили художньому керівнику ансамблю Мацюку О.М.

Після виступів стало зрозуміло, що ці діти, нажаль, дуже рідко бачать професійні танці. Майже в кожному інтернаті концерти такого рівня проходили вперше. І не випадково з цією метою керівництво «Грації» стало ініціатором проведення нової акціі «Добро починається з тебе», і уже у цьому році ансамбль організував кілька благодійних концертів. За словами художнього керівника ансамблю Олександра Мацюка, до милосердя потрібно привчати змалечку. Це те, чого не вистачає ні у шкільному вихованні, ні в громадському. «Коли ми започаткували нашу акцію, то зрозуміли, що ці важливі заходи потрібні не тільки глядачам, але і тим, хто виступає на сцені. Діти, які причетні до таких акцій, стають добрішими, чистішими душею. Ми хочемо цими заходами показати всім, що навіть чудовим танцем, ніжною піснею, щирою посмішкою, гарним словом, невеличкою допомогою можна зробити життя кращим. Ми впевнені, що у серцях людей прокинеться той світлячок, який буде дарувати добро щодня», - зазначив Олександр Максимович.