HumaNature - back to yourself!

 

HumaNature – back to yourself!

Саме так називався молодіжний обмін в Вірменії, в якому брала участь молодь з України, Грузії, Вірменії, Латвії, Естонії та Австрії.

Чи давно Ви зупинялись на хвилинку і чули себе?
Чи давно Ви єднались з природою, знайшовши баланс?
Чи давно Ви задумувались, як ваші рішення, кожного дня, впливають на природу?
Як культура впливає на природу?

Учасникам і учасницям обміну випала можливість знайти себе у природі і дати відповіді на деякі з вище зазначених питань.

Кожен житель планети продукує величезну кількість сміття за своє життя. Це сміття дістається не лише полігонів, але і неймовірних закутків природи. Учасники обміну це побачили на власні очі, коли викинуті ПЕТ пляшки знаходили і на схилах гори Атіс, на котру здійснювали підйом, а також по дорозі на озеро Севаш, під час організованого прибирання.

Серед сміття, на природі, далеко від міста, учасники і учасниці знаходили найдивовижніші речі: чашки з домашніх сервізів, домашні тапки, риболовні сітки, багато залізних речей, а ще шуршики, будівельне сміття, пляшки, одноразовий посуд.

Це змусило багатьох задуматись над тим способом життя, який вони ведуть. Концепція Життя у стилі нуль відходів видалась багатьом одним із можливих варіантів вирішення проблеми забруднення. Усі разом обговорили можливості екологічного стилю життя у подорожі, вдома, на роботі.Знайти баланс з природою, стати її частинкою, по-іншому побачити навколишній світ, учасникам і учасницям допомагали арт вправи, творчі завдання, обмін досвідом різних країн.

Наприкінці пригоди, усі погодились, що перші кроки починаються з нас, і тому найближчим часом від команди обміну буде направлено лист до міської ради, яка відповідає за територію поблизу озера Севан, Вірменія, щодо встановлення сміттєвих контейнерів та налагодження вивезення сміття з популярної відпочинкової зони.

Відгук однієї із учасниць обміну, Марини Остапенко:

«Молодіжні обміни справді перевтілюють та обертають твоє життя на 180 градусів. Особливо, коли береш участь у такому заході вперше, намагаєшся абсорбувати абсолютно все. Humanature:Back to yourself - дуже емоціний проект.  Природа вірменських гір надихала ,особисто мене, а також наштовхувала на роздуми, допомагала заглибитися у себе та знайти внутрішню гармонію. Організаторки обміну сприяли створенню теплої та дружньої атмосфери, тому долати перешкоди та випробовування, які виникали в процесі, або приїхали на обмін разом із тобою, стало менш напруженим процесом. Одними з найбільш яскравих спогадів стали культурні вечори, адже за такий короткий термін ми познайомилися з іншими національностями та ніби здійснили міні-подорожі країнами. Організовуючи український культурний вечір вкотре переконалася в унікальності та неповнорності України. Коли чуєш рідні пісні, бачиш (хай навіть на відео) рідні краєвиди, особливо загострюється почуття патріотизму. Також хотілося б відзначити місце проведення обміну, адже обстановка справді сприяла активній роботі та креативному мисленню. Завдяки гнучкому та в міру насиченому графіку вдалося самостійно дослідити містечко Цахкадзор,вільно поспілкуватися з учасниками та відпочити. Впродовж обміну справді вдалося удосконалити свої комунікативні та мовні навички. Я впевнена, що тепер маю друзів не просто у стрічці Фейсбук, а й наяву. У майбутньому планую брати участь у обмінах, адже надзвичайно сподобався формат заходу.»

Відгук від учасника обміну, Глущука Юрія:

"Даний проект - це гарна можливість для молоді обмінятись культурним та повсякденним життям людей з різних країн. Відчути, не зважаючи на те що ви з різних країн підтримку та взаємодопомогу. За досить короткий період у нас сформувалась дуже міцна команда, в якій ти впевнено можеш і на гору піднятись і пройти усі етапи проекту разом. Обмін дав мені можливість побути сам на сам з природою, що дало мені можливість саморефлексії, подумати про життя, подальші плани та цілі. Змістовно наповнена програма різними сферами життя це екологія, здоров’я, креативне мислення, волонтерство та ще багато чого неабияк сприяла командо творенню та особистому розвитку. Це нестандартний підхід то навчання, який на мою думку був досить вдало спланований та реалізований. Звичайно це ще можливість побувати в іншій країні, побачити відмінність та в чому є схожість з твоєю країною. Це гарна школа життя під час якої ти можеш попрактикуватись фінансовій грамотності, тайм-менеджменту, комунікативні навички, логістичні навички та безліч інших аспектів які потрібні тобі як ніколи під час мандрівки."

Відгук про обмін від учасника, Олега Кавалера:

"Говорити з усіма, збирати їх думки і історії - це фактично і стало проектом для мене. Вертатись знову у Вінницю, до людей які життя сприймають як щось непідйомне і проблемне, я не хотів. Цей проект дав мені багато можливостей осмислити своє сприйняття реальності, і тепер я кайфую в одному моменті, і більше не сприймаю серйозно всю цю міську мурашню з якою стикаюсь щодня) Таких проектів треба більше, і вони повинні бути довшими! Я би без роздумів подався на нього знову!"

Більш детально про кожен із днів обміну, що робили і чого навчились учасники і учасниці, їх відгуки, можна за посиланням: https://youthexchanges.travel.blog/