Конференція Фондів громад ”All in 2019”

 

5-8 червня я мала можливість побувати на міжнародній конференції Фондів громад “Allin2019” у місті Вікторія, Канада. Це стало можливим завдяки стипендії від Фондів громад Канади та гранту ІСАР Єднання.

Темою цьогорічної конференції, організованої Фондами громад Канади було ‘All In’, тобто повне занурення з фокусом на майбутнє де всі відчувають свою приналежність до громади.  

Тема приналежності (belonging), як і дані громади, майбутнє філантропії, цілі сталого розвитку були наскрізними темами в ідеально спланованій програмі конференції.

У конференції взяло участь більше 700 представниць та представників Фондів громад Канади, США, Мексики, Буркіна Фасо, Австралії, Кенії, Нової Зеландії, Бельгії, Непалу, Індії, Великобританії, України та Румунії.  

Тренди розвитку Фондів громад Канади, деякі з них є також актуальними для українських Фондів, інші можуть стати актуальними в майбутньому:

1. Belonging - Приналежність

Основа побудови сильної громади і більш згуртованої та інклюзивної країни.

2. Community data – Дані громади
Дані є життєво важливими для фондів громад. Своєчасні, точні та локальні дані допомагають обрати фокус та пріоритети, направляти діяльність та надавати актуальні гранти в громадах. Для збору даних громади канадські Фонди використовують методику дослідження громади Vital Signs. Уже цього року 6 українських Фондів громад розпочнуть досліджувати свої громади за цією методикою.

3. Майбутнє філантропії
Філантропія має продовжувати розвиватися, щоб задовольнити можливості та виклики нашого світу двадцять першого століття.

4. Impact investing
Завдяки impact investing фонди можуть інвестувати кошти в соціальні та екологічні проекти та отримувати фінансову віддачу.

5. Права корінних народів
Фонди громад мають унікальну позицію для підтримки зусиль Канади щодо примирення і формування майбутнього, яке є інклюзивним для всіх.

6. Цілі сталого розвитку
Через цілі сталого розвитку фонди громад поєднують свої місцеві зусилля з більш широкою і амбітною глобальною програмою для покращення навколишнього світу.

7. Молодь
Фонди громад підтримують громадські ініціативи, які керуються молоддю.

Програма конференції була надзвичайно насиченою, багато сесій відбувалося паралельно і доводилось вибирати щось одне. Але в той же час було достатньо простору для знайомств та неформального спілкування.

До речі, деякі сесії мали пряму трансляцію і можна переглянути запис за  посиланням.

Однією з найбільш вражаючих сесій на конференції була сесія за участі молоді.  Молоді люди висловили своє бачення щодо того як Фонди громад можуть ефективно працювати з молоддю. Основна теза: «Молоді люди не прийдуть в організації, які не працюють для них». Тобто якщо ми хочемо залучити молодь, ми маємо знайти правильний підхід, говорити їх мовою, створювати та фінансувати проекти дійсно потрібні молоді, залучати молодих людей в команди, Наглядові ради Фондів або як зовнішніх радників.

Конференція була чудовою можливістю зустрітись з більш досвідченими Фондами громад, вчитись безпосередньо від них. Адже Фонди громад в Україні існують близько 10 років, а в Канаді вже близько 100. Я побачила, якими сильними та впливовими можуть стати українські Фонди громад, якщо продовжать працювати у напрямку розвитку філантропії.

 

Менеджерка проектів ФГ "Подільська громада"

Олександра Лиса