Година Землі прокотилась світом

 

Година Землі - щорічна міжнародна подія, започаткована WWF (World Wide Fund for Nature, Всесвітнім фондом природи), котра проводиться останньої або передостанньої суботи березня, і закликає людей, організації та комерційні установи вимкнути не обов'язкове світло та електричні пристрої на одну годину, щоб привернути увагу до екологічних проблем Планети.

Вперше подія була організована Всесвітнім фондом природи Австралії та виданням The Sydney Morning Herald у 2007 році, та отримала світову підтримку у 2008.

Цього року 30 березня з 20:30 до 21:30 місто стало частинкою Години Землі вже в одинадцяте.
Учасниками тематичних заходів стало понад 140 вінничан та вінничанок.

Заходи присвячені Годині Землі і еко просвітництву розпочались 21 березня зі співпраці з організаторами інтелектуальної гри БатлУм у м.Вінниця та м.Київ.
Один із тематичних блоків містив у собі питання щодо проблем екології.
Кожен з учасників та учасниць гри дізнались трохи більше про Годину Землі, актуальні проблеми екології та отримали календар “12 корисних звичок” у подарунок.

Наступним заходом в рамках Години Землі став майстер-клас з плетіння килимків в стінах вже рідного Hub Місто Змістів. Його особливістю було те, що матеріалом для виготовлення килимків служили старі речі - футболки, кофтини, панчохи.  Майстрині громадської організації “Спільна справа” показали учасникам і учасницям яскраві і цікаві приклади плетіння не лише килимків, але і інших речей.

Адже не лише килимками єдиними. Можна також сплести:

  • підставку під гаряче;

  • підставку під чашку;

  • подушку для домашнього улюбленця;

  • пуфик на стуло;

  • авоську;

  • коцик для дивана.

Даний майстер-клас став наявним прикладом одного з правил життя у стилі Zero Waste - нуль відходів - правило повторного використання, про яке більше розповідали на лекції у лютому.

Акустичний вечір музики у темряві завершував цикл заходів приурочених Годині Землі.

Під час нього відбулась панельна дискусія, експертами і експертками, розповівши про свій досвід роботи з містом і його проблемами, були:

А також, серед усіх присутніх були розіграні подарунки від компанії EPAM - еко-торбинки з унікальним дизайном. Їх можна було виграти, давши відповідь на каверзні питання від БатлУм.

 

Атмосферу вечору, коли у просторі Cherdak, о 20:30 вимкнули світло у підтримку Години Землі, створювали молоді вінницькі виконавці:

 

В цей же час, на одну годину згасло світло в залі та було вимкнено декоративну підсвітку будівель та мостів у місті Вінниця.

 

Захід відбувся у рамках програми "Екологічне місто".

Дякуємо за співпрацю Комунальному Підприємству "Інститут розвитку міст", ТОВ Eco Drive, Комунальному підприємству  "ЕкоВін" та Вінницькій Міській раді.