Speak it up through Art. Тренінг в Литві

 

З 8 по 15 листопада 2018 року у місті Тракай (Литва)  міжнародна команда молодіжних працівників та молодіжних лідерів із восьми країн (Україна, Литва, Болгарія, Італія, Вірменія, Грузія, Молдова, Португалія ) зібралася разом аби вивчити нові підходи та інструменти для покращення навичок роботи  з молоддю, яка перебуває під загрозою соціальної ізоляції. Мова йшла про такі цільові аудиторії як переселенці, молоді люди, які страждають від алкоголізму чи від наркотиків та ін.

Навчальний курс "Speak it up through Art"  спрямований на впровадження концепції експресивного мистецтва та вивчення позитивного впливу, яке це мистецтво може мати при використанні його як методу саморефлексії та спілкування.

Головною ідеєю проекту є те, що художньо-експресивні методи є унікальними для самодослідження та самовираження і відіграють визначну роль у соціальних взаємодіях. Проте в сучасному суспільстві люди постійно відволікаються від того, щоб дослухатись до своїх почуттів та виражати їх і, як правило, забувають, що роздуми про особисте та обмін цими думками з іншими можуть бути корисними для особистого розвитку.

Навчальний курс був спрямований на вирішення двох важливих потреб молодіжних працівників -  по-перше, це була потреба в нових методах експресивного мистецтва, які могли б бути  використані у роботі з цільовою аудиторією. Другою потребою була демонстрація та пояснення правильного використання  художніх методів. Адже дуже часто ми недооцінюємо силу та можливості мистецтва та не сприймаємо такі методи  всерйоз.

Учасники мали інтенсивний тиждень, впродовж якого практикували різні форми художнього вираження, такі як живопис, музична імпровізація, рух тіла та танець, театр, а також імітаційні заходи, що підвищують рівень толерантності до цільових груп знедолених молодих людей.

Учасниками з України стали три дівчини з Вінниці: Гуменна Олена (Центр громадської активності "Результат"), Гаджук Зорина (студентка ДонНУ), Подолянчук Катерина (студентка ВНТУ, учасниця  студентської організації Enactus).

Дівчата працюють з різними категоріями методів та мають досвід у реалізації безлічі проектів та ініціатив, пов’язаних з тематикою навчального курсу.

Завдяки проекту учасниці отримали мотивацію та натхнення для реалізації нових ідей, уже використовуючи отримані під час проекту методи з їх цільовими групами у своїх організаціях.

Проект реалізувався в рамках Програми Еразмус +.