Be Updated, Not Misled

 

З 6 по 14 липня у м. Діліжан, Вірменія відбувся молодіжний обмін в рамках програми Еразмус+ «Be Updated, Not Misled». Обмін відбувався між учасниками та учасницями з 6 країн: Австрія, Грузія, Вірменія, Україна, Румунія та Естонія. Україну на проекті представляла молодь з Вінниці та Хмельницького.

Головними завданнями проекту були:

розвиток у молоді навичок критичного мислення та медіаграмотності
підвищення спроможності молоді створювати та поширювати їх власні медіа-повідомлення

Протягом тижня учасники та учасниці обмінювались знаннями та досвідом про медіаграмотність, розвиток медіаграмотності у різних країнах, вчились створювати власні медіа-повідомлення, використовуючи для цього різноманітні технології. Також надзвичайно цікавими були навчальні візити до державної та приватної шкіл, IT центру для підлітків та «жива бібліотека» з активістами та активістками різних вірменських організацій.

Звісно, найкраще про проект розкажуть відгуки учасників та учасниць, тому пропонуємо вашій увазі декілька:

Каташинська Олена

«Кожен, хто запитує мене про проект не отримає справжньої відповіді, бо емоції тих, хто вперше відвідав Вірменію, вперше побачив Єреван, Діліжан, помилувався природою та провів час серед усіх людей є унікальними і відчути їх може лише учасник проекту. Те, що нас пов’язало між собою була тема «Be updated not misled», саме вона допомогла визначити проблеми України та інших країн-учасників у медіа-сфері, а також використати безліч практичних порад, навичок, щоб ніколи не бути ошуканим медіа. Усі учасники були вражені тим, що час пройшов швидко, але це свідчення того, що було справді цікаво, захопливо, корисно для кожного. Хочеться ще раз згадати про ту теплу атмосферу, вечірні посиденьки, щоденні жарти, спільні презентації та обговорення, ігри, музику та танці і засумувати, що цей час вже пройшов. І зараз, згадуючи свій переліт додому, те безкрає небо, яке саме зараз відкрите для кожного з нас, відчуваю, що треба готуватися до зовсім інших, наступних вражень та знань.

 P.S. Хочеться ще раз обійняти усіх організаторів, партнерів та сказати ДЯКУЮ!»

Дмитро Рівний

«Ми живемо в сучасному світі, де інформація навколо нас, і здатність її аналізувати та фільтрувати стає необхідною навичкою. Медіаграмотність вже займає важливе місце в нашому житті, і, як показує практика, без критичного мислення, люди можуть заблукати в потоці інформації.

Проект став тижнем знань для всіх, в якому учасники змогли розширити свій світогляд, розбити стереотипи і, звичайно, добре провести час. Кожен день був наповнений новою інформацією, від обговорювання та вирішення питаннь медіаграмотності до відвідування навчальних закладів та пішохідних прогулянок. Кожен з учасників проекту виніс для себе чимало цікавого та корисного. Ці знання допоможуть учаснтикам вміло та вправно володіти інформацією, і не стати жертвою медіа інформації.»

Проект був профінансований програмою Європейського Союзу Еразмус+.