У Липовцях пройшов семінар про працевлаштування людей з обмеженими фізичними можливостями

 

Назва заходу: Семінар на тему: «Повноцінний успіх в тобі. Перспективи навчання та працевлаштування людей з обмеженими фізичними можливостями».

Дата проведення: 21 грудня 2010 року
Скільки годин тривав захід: 3 год.
Місце проведення заходу: зала засідань Липовецької міської ради.
Кількість учасників: 21 особа.

Скільки чоловіків та жінок прийняло участь в заході (у відсотках):
Чоловіки – 37%;
Жінки – 63% .

Професійна діяльність учасників (у відсотках):
місцева чи національна влада – 30%
освітяни – 15%
ЗМІ – 10%
громадський сектор – 30%
бізнес – 15 %
загальна аудиторія 21 особи.

Короткий опис заходу:
21 грудня у Липовецькій міській раді відбулась презентація проекту для людей з обмеженими фізичними можливостями «Повноцінний успіх», який реалізований благодійним фондом «Подільська громада» та громадською організацією «Гармонія» за підтримки фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Основна мета заходу - сприяти активізації соціальної адаптації у суспільстві людей з обмеженими фізичними можливостями, підняти рівень освіченості населення щодо проблем з інвалідністю, забезпечити позитивну тенденцію у працевлаштуванні цієї категорії людей. Як зазначила у своєму виступі голова обласної громадської організації Раїса Панасюк, працевлаштування та профорієнтація молоді з особливими проблемами – це два нагальні питання, які потребують зміни ставлення українського суспільства: від замовчування проблеми до активних змін щодо інтеграції молодих людей з особливими потребами, адже вони, як усі хочуть вчитися, подорожувати, працювати за фахом, бути незалежними і жити повноцінним життям. У більшості країн світу представників цієї соціальної групи можна побачити в студентських аудиторіях, в офісах, на підприємствах. І почувають вони себе впевнено, адже мають змогу самореалізуватися в суспільстві та бути нарівні з іншими. Андрій Дручинський, голова благодійного фонду «Подільська громада» розкрив мету роботи фонду, а це – зміна існуючого стану щодо працевлаштування молодих людей з особливими потребами в області. Вона ґрунтується на наданні практичних послуг для них і роботодавців, налагоджені співпраці між громадськими і державними організаціями, бізнесовими структурами, аналізу досвіду розв’язання аналогічних проблем в інших країнах і власних теоретичних розробках.

Результативність заходу:

Взагалі, проект спрямований на висвітлення життєвих та професійних успіхів людей з обмеженими фізичними можливостями. Цей проект допоможе змінити стереотипну думку щодо людей з обмеженими фізичними можливостями, сприятиме розвитку ініціатив, активності та самозабезпечення серед неповноправних осіб. В роботі заходу взяли участь Печолат О.В. керівник апарату райдержадміністрації, Іванюк В.М. - нач. відділу в справах неповнолітніх, Шиманська О.Б. - нач. відділу в справах молоді та спорту, Козачеко О.М. - директор фонду соціального страхування, Олійник О.В. - директор ЦССДМ, Любченко М.І. – директор ДЮСШ. В ході дискусії у Шеренгової Олесі, Мандир Олени виникали питання до керівників громадських організацій, на які вони одержували відповіді. І зразу ж приходили до висновку, що змінити світ можна лише починаючи з себе. Ця зустріч була необхідною, оскільки всі переконалися, що люди з обмеженими фізичними можливостями можуть бути корисними суспільству. Отож не треба опускати руки, падати духом оскільки життя – це боротьба і перемагає в ньому сильний духом. Залишаючи захід, кожен зрозумів, що на цьому ставити крапку не варто. Зустріч повинна мати логічне продовження, і громадська організація для людей з обмеженими фізичними можливостями необхідна у нашому місті Липовець.

Назва організацій, що проводили захід: ГО «Гармонія», БФ «Подільська громада».

ПІП особи, яка склала звіт до заходу: Раїса Панасюк

(Матеріали для звіту використані зі статі Липовецької районної газети).