Практики свободи

 

16-17 листопада команда Фонду громади «Подільська громада» відвідала 6 Форум організаційного розвитку, який організовував ІСАР Єднання. Цього року Форум був присвячений практикам свободи:

«Два дні та понад 1700 відвідувачів/ок. 13 дискусій, 24 міні-тренінги, 4 виставки, 1️0 відкритих інтерв'ю, ️3 майстерні, 12 презентацій, 51 столик у "Цукернях", 13️ зустрічей з донорами та 152️ спікери-модератор. 7 локацій та сотні організацій зі всієї України» (взято з Громадський простір)

Однією з найцікавіших дискусій безумовно була розмова з волонтерами Корпусу Миру США в Україні “Незвичайна Україна: що найбільше дивує волонтерів Корпусу Миру в наших неприбуткових організаціях”. Однією із спікерок була і наша волонтерка – Катаріна Анаду. Волонтери говорили про важливість сталості в діяльності організацій, проектного менеджменту, структури управління, стратегічного планування, міжсекторальної співпраці, внутрішнього менеджменту та комунікації.

Окрім неймовірного об`єму корисної інформації, Форум – це можливість побачити знайомих колег та познайомитись з новими, знайти партнерів, поспілкуватись.

У другий день Форуму було більше часу й простору саме для спілкування та обміну досвідом під час виставки Фондів громад України, серед яких була також представлена «Подільська громада». Цього року наша палатка вирізнялась серед інших яскравістю, увагу відвідувачів Форуму приваблювали міньйон (Надія Лінчук) та банани. Така ідея представлення діяльності Фонду виникла через аналогію з відомими міньйонами, які є помічниками громади як і ми в «Подільській громаді». У нашій палатці на виставці ми розповідали про Фонд, ділились результатами діяльності та шукали партнерів на конкретні напрямки. Як результат обмінялись контактами з великою кількістю людей, з якими сподіваємось в майбутньому співпрацювати.

Також ми мали можливість поділитись досвідом роботи з таким інструментом залучення бізнесу як "Корпоративний фонд", який ми успішно використовуємо в роботі в "Подільській громаді".

Форум організаційного розвитку громадянського суспільства це завжди маса емоцій, багато інформації, яку ще потрібно обдумати та проаналізувати, велика кількість знайомств, які в майбутньому можуть перерости в цінне партнерство. Вже з нетерпінням чекаємо чим дивуватиме ІСАР Єднання наступного року і продовжуємо працювати, щоб було про що розповідати на Форумі 2018 року.