Фонд громади до фонду громади або наш обмін досвідом у Словаччині

 

З 18 по 23 квітня команда Фонду громади «Подільська громада» мала можливість відвідати один з найстарших Фондів громад Європи – Фонд громади «Здорове місто», Банська Бистриця, Словаччина.  Завдяки участі в програмі обмінів «Фонд громади до фонду громади» від Європейської ініціативи фондів громад та Асоціації німецьких фондів ми отримали безліч нових ідей та натхнення.

Колеги з ФГ «Здорове місто» прийняли нас дуже тепло, надзвичайно відкрито ділилися своїми успіхами і невдачами, щиро радили як можна удоcконалити певні процеси в організації. Як виявилось ми маємо багато подібних програм та проектів, тому було особливо цікаво обговорити як відбувається, наприклад, «Аукціон проектів» у Вінниці та в Банській Бистриці. Також корисним був дев’ятирічний досвід роботи словацького фонду з програмою «Youth Bank», бо ми саме розпочинаємо роботу нашого «Молодіжного банку ініціатив». Спілкувалися багато про Наглядову раду та як забезпечити її ефективну роботу. 

В останній день поїздки нам пощастило відвідати Центр філантропії, де неймовірний Борис Стречанський розповів нам про різноманітні методи онлайн пожертв, продемонстрував платформи, які використовує Центр та пояснив особливості кожної з них. Для нас ця інформація є дуже актуальною, оскільки ми практично не використовуємо можливості інтернет-фандрейзингу, хоча це досить дієвий метод залучення ресурсів на соціальні проекти. 

Взагалом поїздка була надзвичайно інформативною та надихаючою, маємо тепер чудових друзів, колег, партнерів в Словаччині, яких будемо приймати в Вінниці вже в червні. Впевнені, що наша співпраця не закінчиться цим обміном!