Молодіжний обмін у Вірменії!

 

Еразмус+ - це програма Європейського Союзу, що підтримує проекти, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, підготовки, молоді і спорту.

Однією з можливостей, яку відкриває дана програма для української молоді, це участь у молодіжних обмінах. Молодіжні обміни дозволяють групам молоді з різних країн зустрітись, жити і працювати над спільними проектами протягом короткого часу (можлива тривалість такого проекту від 5 до 21 дня). Кожен обмін має визначену тематику, на яку спрямовані всі воркшопи, вправи, обговорення, дебати, ігри та інші активності. Учасниками/цями таких обмінів може бути молодь від 13 до 30 років.

Програма повністю покриває витрати на харчування та проживання учасників/ць, а також має визначенні ліміти витрат на дорогу, в залежності від відстані з країни, з якої ви їдете, до країни, в якій відбувається проект. Якщо вчасно подбати про квитки, то цього ліміту, як правило, вистачає, щоб повністю покрити дорожні витрати.

Віднедавна ФГ «Подільська громада» почав співпрацювати з Erasmus+. Перший проект, на який ми відправили 5 молодих людей з Вінниці, був молодіжний обмін “Rural bur Crucial” в місті Діліжан, Вірменія.

Найкраще про цей проект розкаже відгук однієї з учасниць, Катерини Кирилюк:

«Проект проходив 9 днів та був орієнтований на соціальне підприємництво та розвиток сільської місцевості. Ми навчалися не тільки генерувати ідеї, а також визначати сильні та слабкі сторони, як знайти кошти під розвиток ідеї, як працювати в команді. Ми отримували теоретичний матеріал та закріплювали його ігровими вправами. Ходили на екскурсії в місто та дивились, як працює соціальне підприємництво в Діліжані. Їздили на найбільше озеро на Кавказі - Севан та насолоджувались неймовірними краєвидами. Також організовували культурні вечори та вивчали пісні й танці інших країн.

Ми дійсно провели чудово час... Час, який зплинув дуже швидко... Час, який був наповнений неймовірними емоціями та сильною енергетикою.

Дякую українській команді за активну участь у сесіях та ігрових вправах, дякую за те, що ви неймовірно талановиті та розумні! Я пишаюсь вами усіма! Ви гордість нашої країни!»

Українська команда повернулась з цього проекту натхненна та сповнена нових ідей, які готова реалізовувати в нашому місті!