Фонди громад України та Європи!

 

Неймовірно інформаційна поїздка-пригоди представників та представниць Фондів громади України в Європі!

Компанія складалась з чудових людей з різних Фондів Громад: Вінниця –Олена Данілова, Суми – Олександр Такул, Харків – Віра Козіна, Рівне – Сергій Гембер, і найважливіше ІСАР Єднання – Володимир Шейгус, Оксана Руда, Фонд Чарльза Ст. Мотта - Супрун Світлана.

Отже, делегація відвідала 8 міст у 6 країнах. Досвід отриманий під час поїздки неоціненний. Ми побачили як працюють Фонди громад у Європі. Це великі і малі фонди, які працюють з бізнесом, організовують конкурси грантів та пропагують ідею філантропії.

Деякі Фонди вражали масштабами залученості до розвитку міста, задання трендів міста, адже конкурси грантів оголошуються саме на те, що є актуальним в даний момент. Дивувало як відносно невеликі громади в рік можуть підтримувати від 50 до 70 проектів. А це означає, що Фонд громади є двигуном міста. Адже кошти в основному – це місцевий бізнес або самоврядування, а ідеї від активних мешканців.

Цікаво було почути як працює програма 1-3 % від податку городян для функціонування ІГС. Дивно було чути, що багато організацій не вважають таку систему досить ефективною. Адже тоді бізнес гадає, що не повинен підтримувати ініціативи, це ускладнює співпрацю і відсіює розуміння, що сектори мають працювати спільно над розвитком міста. Про таку програму давно говорять в Україні і ця поїздка була сигналом, що потрібно вивчити усі цінні досвіди і опиратись на найкраще, продукуючи своє.

Захоплювались організаціями, які вдало працюють з краудфандинговими платформами, залучаючи волонтерів та ресурси на гарні ідеї. Познайомились з стипендіальними програмами, які теж підтримує місцевий бізнес. Ознайомились з різними сервісами для бізнесу, які може запропонувати Фонд Громади.

Були і емоційні зустрічі з Українсько-словацькою спілкою, Людмилою Вербицькою та Посольством України в Словаччині. Розуміння, що ми маємо друзів, яким не байдужа ситуація нашої країни. І вони не тільки схвильовані, вони діють, підтримують, допомагають, розповідають достовірну інформацію жителям про Україну.

Поїздка була неймовірною, адже окрім цінного досвіду, отримали яскраві враження від Різдвяної Європи, від спілкування та родинного затишку Фондів Громад, створених ІСАР Єднанням!

Дякуємо ІСАР Єднання, які за підтримки Фонду Ч. С. Мотта, надали можливість познайомитись з чудовими інструментами, впевнитись Фонд громади – це рушій громади, це необхідність, яка має бути у кожному місті і селищі! Фонд Громади є прозорим, зрозумілим інструментом співпраці для усіх секторів!