Українські соціальні підприємства зібралися на II Всеукраїнському Форумі

 

16 листопада фінансовий директор Фонду «Подільська громада» стала учасником II Всеукраїнського Форуму соціальних підприємців.

ПроведенняІI Всеукраїнського Форумусоціальних підприємців є одним із завдань передбачених проектом  «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку» та організовується ГО «Молодіжний центр з проблем трансформації соціальної сфери «СОЦІУМ-ХХІ» спільно з Western NIS Enterprise Fund, Фондом Східна Європа та ChildFund Deutschland. Захід фінансується Western NIS Enterprise Fund та співфінансується з коштів Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини, наданих в рамках проекту “Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу”, що виконується Фондом Східна Європа та ChildFund Deutschland. Експерти з Великобританії залучаються у співпраці з Британською Радою. Офіційний інформаційний партнер – Ресурсний центр «Гурт»

Приємно відзначити, що програма заходу була складена таким чином, що кожен учасник мав можливість взяти для себе найнеобхідніше.

Так, Форум складався  з трьох частин. Під час першої, всі  мали можливість познайомитися з кращим досвідом та сучасними трендами розвитку соціального підприємства, а саме стан та перспективи розвитку СП в Україні; освіта з соціального підприємництва; каталог СП та інше. Це питання вдалося гарно презентувати  Наталії Гусак, кандидату соціологічних наук, доценту та керівнику Школи соціальної роботи ім. В. Полтавця НаУКМА.

Надзвичайно корисним було питання кращий досвід та сучасні тренди розвитку соціального підприємства: Німеччина та Велика Британія. Були розглянуті питання вимірювання соціального впливу в Німеччині та Великій Британії; інструменти для розвитку СП, роль спільної мережі соціальних підприємців у їх підтримці; кращі практики та приклади соціальних підприємств у Великій Британії.

Спікерами під час висвітлення данних питань стали:

 • Йорг Фурстенбергер, керівник відділу з фінансування соціального впливу, Social impact lab Berlin, Німеччина;
 • Марк Річардсон, директор соціального підприємства і керівник консалтингової організації у сфері соціального впливу, Велика Британія

Під час другої частини кожен обрав для себе ті питання, які для нього були найбільш актуальними, адже робота відбувалася в трьох різних секціях:

 •  Підходи до вимірювання соціального впливу СП

Питання до обговорення: соціальний аудит; вимірювання соціального впливу як метод звітності СП (проект WNISEF); досвід вимірювання соціального впливу у Швеції; досвід вимірювання соціального впливу українських та німецьких СП.

Спікери:

Василь Назарук, Менеджер програми соціального інвестування WNISEF;

Марина Гончарова, випускниця програми з соціальної роботи та прав людини Готенбурзького університету, Швеція;

Юрій Лопатинський, засновник соціальної пекарні "Горіховий дім"

Давид Ґрідельбах, бізнес-менеджер Qaurtiermeister

 • Оподаткування соціальних підприємств в Україні

Питання до обговорення: що потрібно знати про оподаткування СП в Україні

Спікери:

Юлія Кірсанова, експерт з питань оподаткування, управління фінансами та організаційного розвитку неурядових організацій України;
Олеся Долуда, адвокасі-менеджер з питань оподаткування неприбуткових організацій, Проект USAID "Громадяни в дії", Український незалежний центр політичних досліджень
Тетяна Немчина, директор, Соціально-інвестиційна група

 • Ресурси, фінансування та програми підтримки СП

Питання до обговорення: презентація програм

Спікери:

Олена Герасимова, директор ПроектуUSAID RESPOND
Світлана Пінчук, SE Forum Stockholm
Валерій Кокоть, головний експерт з розвитку бізнесу, Проект ПРОМІС
Гліб Денисюк, керівник відділу, АТ «Ощадбанк»
Сергій Кравченко, заступник Голови Державної служби зайнятості України

Третя частина дала можливість познайомитися з кращими українськими соціальними підприємствами, адже під час панельної дискусії про свій успіх, проблеми та невдачі розказували:

 • Любов Максимович, голова ГО « Центр «Жіночі перспективи»
 • Микола Данцев, засновник і шоколатьє, Майстерня бельгійського шоколаду ручної роботи “Pan-Chocolatier”;
 • Олександр Бабій, директор, Клуб Сталого Бізнесу (КСБ)
 • Софія Ступко, координатор проектів, Турклуб "Манівці"
 • Тетяна Турченкова, голова організації, ГС "Асоціація культурного підприємництва "ПіК-АРТ"
 • Наталія Болібрух, менеджер проектів у сфері соціального підприємництва, Інститут міста

Маємо надію, що на наступному Форумі зможемо активно розповідати і про свій позитивний досвід діяльності соціального підприємства (СП «Місток»). Адже такі заходи дають можливість познайомитися з практиками, почути багато цікавої та корисною теоретичної інформації, налагодити контакти та взяти для себе максимум від почутого та побаченого.