Мешканці містечка "Нагірне" спробували себе в ролі патрульних

 

У м. Вінниця 29 жовтня 2016 р. в рамках проекту "ПОЛіС" відбулась зустріч мешканців містечка «Нагірне» із працівниками патрульної поліції.

Не чекаючи вступного слова ( заздалегідь студенти-волонтери рознесли запрошення із короткою інформацією щодо зустрічі, мешканці даного мікрорайону), привітавшись із представниками Асоціації ОСББ Вінниччини, відразу перейшли, як то кажуть, від слів до діла – на патрульних поліцейських був спрямований потік запитань, пропозиції щодо покращення та готовності допомоги. Проте їм вдалось узяти під контроль аудиторію, професійно та конструктивно надати роз’яснення та відповіді.

У цей час цікавість діток зростала щохвилини, поруч же стояла патрульне авто та була обіцянка показати як працює рація та, звичайно ж, усім кортіло якнайшвидше проїхатись містечком. Поліцейські розділились і усі без виключення дітки, на превелике задоволення по-черзі мали змогу насолодитись невеличкою поїздкою територією мікрорайону.

Дорослі були щиро здивовані як відкритістю патрульних поліцейських, так і вперше ними побаченим дільничним інспектором даного району, лейтенантом Артуром Бричуком. Останній виявився достатньо молодого віку, який недавно прийшов на службу та із радістю самостійно погодився бути присутнім на зустрічі, а заодно познайомитись, так сказати в неформальній обстановці із мешканцями та поспілкуватись щодо проблем, які їх хвилюють.

Коли пристрасті і емоції дорослих та діток трішки вляглись, а запитання вичерпались, новою хвилею стали конкурси на знання правил дорожнього руху, ознайомлення із спецзасобами патрульних поліцейських. Включились усі без виключення. Дорослі накшталт діток, спочатку трішки соромлячись, потім навіть випереджаючи їх, розглядали автомобіль, засоби, приміряли бронижелети та як усі, із сумішшю остраху та цікавості розглядали і брали потримали жетон поліцейської в свої руки , фотографувались та із радістю допомагали діткам приймати участь у конкурсі.

Незважаючи на прохолодну погоду, сильні пориві вітру, які перевертали банери та термоси із кавою, ніхто не поспішав розходитись, то ж усі присутні з дітлахів від 2 до 16 років отримали подаруночки, в якому були значки із написом 102 закладки, листівки, магнітики, цукерки та сік, а дорослі та підлітки змогли пригоститись та зігрітись кавою та печивом.

Щодо проведеної зустрічі, представники Асоціації ОСББ Вінниччини вкотре відмічають у громадян дуже низьку обізнаність із компетенцією, відповідальністю та повсякденною роботою патрульних поліцейських. Проте разом з тим - надвисоку зацікавленість, бажання спілкування та готовність до зустрічей і співпраці, що не може не радувати. Окрім того знову і знову наголошують - через привітність та повагу один до одного, уміння сприймати точку зору іншої сторони, швидке реагування, розуміння обов’язків та прав усіх сторін можливо вибудувати конструктивні взаємодію та діалог, правильно та ефективно застосувати превентивні дії задля своєї безпеки, безпеки своїх рідних та оточуючих.

То ж за підсумками зустрічі:

Плюси: присутність дільничний інспектора даного мікрорайону, який самостійно виявив бажання познайомитись ближче із мешканцями мікрорайону; велика зацікавленість людей, бажання подальших зустрічей із поліцією, бажання діалогу та співпраці, є бажання у дорослих привчати дітей не боятись поліції, а звертатись за допомогою; окремі конкурси для діток, діти та підлітки дуже зацікавлені та пишаються тим, що можуть запросто спілкуватись із поліцією.
Мінуси: дуже низька поінформованість населення щодо компетенції, прав та обов’язків патрульної поліції

Додатково: із урахуванням заплутаності нумерування будинків на містечку, для якнайшвидшого знаходження потрібного номеру та реагування, разом із патрульною поліцією буде розроблена карті містечка та передана на службу 102, патрульним, службі швидкої допомоги .

Довідка: Зустріч відбулася в рамках проекту «Залучення громадськості до реформ», частиною якого є програма ПОЛіС (Поліція і Спільнота). 
Асоціація ОСББ Вінниччини є організатором данного заходу, БФ "Подільська громада" - адміністратором. Конкурс був оголошений Міжнародною організацією IREX. Ідея проекту полягає в поєднанні зусиль поліції і громади на шляху побудови безпеки для суспільства, формування довіри спільноти до роботи патрульної поліції та налагодження відповідальної співпраці заради безпеки та розвитку свого міста, своєї громади. Захід відбувся в рамках проекту "ПОЛіС" ("Поліція і Спільнота"), мета якого - об’єднання зусиль поліції та суспільства, підвищення громадянської свідомості членів вінницької громади.