Сучасна освіта для «нових дітей»: яка вона має бути?

 

Сьогодні, 28.09, в галереї "Інтершик" відбулось обговорення-дискусія на тему «Сучасна освіта для «нових дітей»: яка вона має бути?». Ініціатор проведення форуму Інна Ахновська, доцент ДонНУ і керуючий партнер Сімейної школи економіки, розповіла про його головну мету і обґрунтувала назву, наголосивши на тому, що саме сім’я є першоосновою розвитку дитини як особистості і що наші методи навчання теж повинні дивитися у майбутнє.

Організатор форуму Валентина Ткачук, голова ГО «Територія мам» розповіла, чому вона вирішила підтримати ідею проведення цього заходу в місті, а також довела до відома присутніх програму інформаційного простору, печа-кучі та майстер-класів. Пані Валентина зазначила, що на форумі будуть розкриті дуже актуальні теми, які стосуються питань виховання, альтернативної освіти, профорієнтації, сімейного відпочинку та ін. Співорганізатор форуму Stanislav Danilov, менеджер проектів БФ «Подільська громада» розповів не лише про важливість проведення такого проекту в нашому місті, а й поділився з присутніми, як мислить, аналізує ситуації і співставляє факти його 4-річна донька, отож, він не має сумніву в тому, що нове покоління відрізняється нестандартними думками і швидкістю розвитку, і як батько майбутньої школярки, має певні сподівання на зміни в традиційній освіті.

Ольга Гашина (Olga Hashina), голова ГО «Освітній простір 2.0» та координатор Програми «Про.Навички» розповіла, як навчаються сьогодні у вільний від роботи час вчителі та наскільки вони готові самі змінюватись та змінювати систему. Вчителі-представники школи №1 м. Вінниця довели до відома присутніх, як відбувається навчання, як має поширитись інноваційний досвід учителів - «агентів змін» в освітянській сфері.

Людмила Уманець, мама 3 чарівних донечок, підняла тему про страхи батьків перед школою і вчителями зокрема. Сьогодні батьки делегують школі не тільки навчання дітей, а й виховання. Деякі батьки бояться навіть ставити запитання класним керівникам своїх дітей, а деякі – взагалі не знають, що відбувається у дитини в школі.

Цю думку підтримала Ульяна Романова (Ulyana Romanova), дитячий та сімейний психолог, психотерапевт. Вона наголосила, що зараз дуже гострою є проблема розірваних зв’язків між дитиною і батьками, отож проведення освітнього форуму для відповідальних батьків наразі є дуже актуальним.
Світлана Мелобенська, офіційний партнер форуму, керівник творчої майстерні Magic Sand, вчитель, викладач і мама 3 хлопців, вважає, що навчання обов’язково повинно бути творчим, а завдання школи – надати дитині навички самостійності.

З цим погодились і представники дитячого телевізійного об’єднання miniTV, і студенти педагогічного університету. До речі, на останніх у присутніх велика надія, оскільки саме від них, майбутніх вчителів, залежить і рівень знань та вмінь «нових дітей», і їх мотивація, і престиж цієї великої професії – УЧИТЕЛЬ!
Тож, друзі, до зустрічі на Форумі 01 жовтня 2016 року з 11.00 до 18.30 на Європейській площі