«Школа фондів громад» вчергове вітала новачків досвідчених та новостворених фондів громад України

 

Метою програми «Школа фондів громад» є сприяння розвитку фондів громад в Україні для підвищення їх ролі у вирішенні місцевих проблем і забезпечення їх активної майбутньої життєдіяльності. Програма «Школа фондів громад», яку впроваджує ІСАР“Єднання”, за фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта, розпочала свою роботу ще у далекому 2011 році.

Цьогорічна Школа, яка проходила з 14 по 16 березня, завдяки мегакрутості  спікерів-експертів дала можливість учасникам дізнатися більше про роботу фондів громад в Україні, їх базові ознаки, необхідні складові успіху їх роботи, а також про розвиток культури філантропії. БФ "Подільська громада" на Школі Фондів громад представляв керівник програм Данілов Станіслав.

Володимир Шейгус, виконавчий директор ІСАР «Єднання» поділився секретами ефективного врядування та менеджменту у Фонді громади, щоб він став і продовжував бути успішним. А також і про те, якою повинна бути структура організація та хто і за що повинен відповідати.

Чому для Фондів громад грантмейкінг - надзвичайно важлива і базова функція? Олена Губар та Анна Носак «розклали по поличкам» як, кому і на що роздавати гроші?

Погана якість доріг? Будівництво дитячого садка? Додатковий автобусний маршрут? Про ті методи та інструменти, які допомагають визначити, що є першочерговою потребою громади, розповідала учасникам Школи Наталія Харченко, виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології. А Василь Джурабаєв, директор ГО «Асоціація Відродження Грицева» поділився досвідом, який отримала його організація під час опитування мешканців селища щодо нагальних потреб громади.

Комунікації у громаді – що, кому, яким чином та коли говорити?, навчали учасників Школи фондів громад Марина Говорухіна, PR-менеджер Української Гельсінської спілки з прав людини та Роман Кошовий, керівник Першої Львівської фундації.

Визначивши потреби громади, напрацювавши рішення, потрібно залучити ресурси для їх реалізації. Надзвичайно корисний досвід та майстер-клас стосовно даної тематики продемострувала Лариса Польська, голови правління Фонду громади міста Херсон «Захист».

Під час Школи керівники таких успішних фондів громад як «Тепле місто», ГО Асоціація Відродження Грицева, «Фонд громади міста Херсон «Захист» та БФ "Подільська громада" зробили презентацію успішного досвіду діяльності їх організації та практик розвитку громад.

Окрім усіх корисностей, Школа Фондів Громад, як і завжди була наповнена дружньою та комфортною атмосферою, за що дякуємо керівнику програми Оксані Рудій та усій команді ІСАР Єднання!