Форум благодійників навчав "мистецтву змінювати світ"

 

В передчутті  весни, сонця та тепла, активізації не тільки природніх, а й суспільних  процесів, ми поїхали за натхненням і отриманням нових знань на Восьму міжнародну конференцію Українського форуму благодійників «Стратегічна філантропія: мистецтво змінювати світ».

«Use strategy» - порадила нам Фенелла Роуз (старший радник Інституту філантропії, експерт із розробки стратегій філантропії, Великобританія), адже Благодійність – це перша та спонтанна реакція людини на якусь проблему, що потребує втручання, а Стратегічна філантропія – це обдумане рішення, що направлене на вирішення причини проблеми, а не самої проблеми, як такої.

З Аліною Порумб (директор програм Асоціації взаємодії громад, Румунія) «пограли» в гру-стратегію і по крокам пройшли всі етапи, що наближають нас до впровадження дій стратегічної філантропії в своїй громаді. Співзасновниця платформи соціальних інновацій «Велика ідея» Ірина Соловей закликала не забувати про «вітальність» благодійництва та виховувати культуру дарування,це має бути наш вклад в соціальні інвестиції, і розвиток філантропії в подальшому.

Конференція УФБ містила 10 секцій на різноманітні тематики, ми встигли побувати на чотирьох: «Практика ціннісного партнерства бізнесу та благодійних організацій», «Соціальне підприємництво: сталий формат філантропії», «Стратегічні комунікації . Як правильно побудувати систему»  та «Системне управління: досвід бізнесу для благодійності».  На кожні з яких мали змогу вислухати думки експертів, почути про досвід та історії успіху інших організацій та висловити свою позицію, або і подискутувати на ту чи іншу тему). Усі прослухані теми дали нові корисні знання з різних напрямків, надихнули на розробку та втілення нових проектів, а головне, дали повне розуміння того факту, що лише стратегічний підхід та системне управління організацією дадуть  ефективний результат благодійної діяльності та досягнення позитивних довгострокових результатів.

Наприкінці дня,  перед неймовірним концертом, який давали вихованці ГО «Відповідальне майбутнє», була ще година для панельної дискусії на тему «Візія України: Філантропія творить майбутнє», за участю відомих експертів: Євгена Глібовіцького ( засновник експертної компанії pro.mova, член Несторівської групи), Кшиштофа Становського (Виконавчий директор фонду «Солідарність», Польща), Дмитра Кулеби (посол Міністерства закордонних справ України з особливих доручень) та Анною Гулевською-Черниш (Директор Українського форуму благодійників).  Наостанок Кшиштоф  Становський наголосив, що українці, які вигнали Януковича, створили армію і справились із 1 млн. переселенців спроможні створити справжнє громадянське суспільство та сильну державу. Для цього варто лише об’єднати зусилля і зрозуміти, що всі повинні рухатися в одному напрямку.