Даруємо свято у лікарнях!

 

Студенти Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського подарували дітям неочікувані подорожі у світ казки: 24 березня у Вінницькій міській клінічній лікарні «Центр матері та дитини» та 1 квітня у Ендокринологічному диспансері.


Уже традиційною стала співпраця БФ «Подільська громада» зі студентами та викладачами Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Майбутні вчителі початкових класів і соціальні педагоги, студенти Інституту педагогіки і психології, під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента кафедри мистецької підготовки Деркач Оксани Олексіївни, регулярно відвідують лікарні міста, даруючи дітям неповторні миті подорожі у світ казки та світ дитячих мрій.


У невимушеній, теплій атмосфері діти та студенти відправляються у далекі мандрівки, де мають використати усі свої вміння, знання та таланти, щоб допомогти героям запропонованих історій подолати злі чари, врятувати друзів та відновити справедливість.


А для реалізації творчих задумів, як виявляється, треба вже і не так багато – папір, кольорові олівці, кольоровий картон, клей та пластилін – і ось вже головні герої готові здолати найстрашнішого чаклуна чи дракона. Головне – віра у власні сили, вміння скористатися тими можливостями, що закладені у кожному із нас ще від народження.


Творчі заходи для дітей, що перебувають на стаціонарному лікуванні, проводяться із використанням таких інноваційних технологій психологічного консультування, як арт-терапія та казкотерапія. Цей вибір не випадковий, адже саме під час спонтанної художньої творчості у візуальних та вербальних образах проявляється різнобарвний, багатий внутрішній світ дитини. Тут не існує розподілу на кращих і гірших – цінним є внесок кожного у процес казкотворення. І саме таке прийняття – без осуду, оцінювання, порівняння – дає високий позитивний емоційний заряд, впевненість у своїх силах, формує активну життєву позицію дитини.


Ці заходи були реалізовані завдяки партнерам: Українсько-іспанського фармацевтичного підприємства «Сперко Україна» та мережі аптек «Авіценна».