Даруємо свято у лікарнях!

 
Ендокринологічний диспансер відвідали студенти педагогічного університету, де проводили казкотерапію.


Обрали казкотерапію – не випадково, адже казка є найближча до сприйняття. Діти, які хворіють на цукровий діабет все життя живуть з обмеженнями, вони не такі як інші. Вони не можуть вдосталь набігатися, з’їсти те, що їм хочеться. Казочка була про хмаринку Пуфіка, яка мала багато природних обмежень, вона хотіла гратися з дітками, але її не взяли , бо вона була не така як усі. Вона не могла бути такою. Діти послухали початок казки і повинні були придумати кінець, змінивши реальність для Пуфіка. Вони зрозуміли, що їм потрібно самим для себе створити світ. Діти спочатку шукали допомоги у Сонечка, яке лише змогло дати пораду, тобто допомога у зовнішнього світу. Також звертались по допомогу до Джина, якому загадали чарівне бажання. Тобто, якщо вони самі не змогли змінити світ і зарадити собі, вони відшукали того, хто зможе їм у цьому допомогти. Мета казкотерапії полягала в тому, щоб діти усвідомили, що для покращення життя потрібні зміни. Дуже часто бажане діти сприймають за майже здійснене, в результаті дитина починає шукати шляхи. Це чудово! Техніка візуалізації і успішності допомагає нашій підсвідомості використовувати ті ресурси, які заховані.


Діти мають творчі задатки від природи, які, на превеликий жаль, з часом втрачаються. Причиною цього є дорослі, які приділяють мало часу дитині. В першому класі діти перестають творити музику, в третьому – четвертому перестають малювати, в сьомому класі – перестають писати вірші…
Завдання батьків і вчителів бачити в кожній дитині неповторність.


У цей же день, вже у іншу лікарню, а саме Вінницьку районну клінічну лікарню, дитяче відділення, завітали клоуни Кузя та Руся. Дітки з обережністю спостерігали за діями веселунів. Але як тільки клоуни запросили діток до кола, усі швиденько зайняли місця і почали гратись. Після веселого знайомства, дитяча аудиторія розділилась по інтересам, хтось почав малювати, розфарбовувати картинки, хтось продовжував веселитись з клоунами, навіть найменші дітлашки знайшли собі цікаві зайняття. Разом з малечею та клоунами розважались також батьки і медичний персонал, усі дружно розповідали смішні історії та пригадували казки.


Незважаючи на теплу та веселу атмосферу прийшов час прощатись, клоуни обіцяли що ще прийдуть і не раз. Чекаємо на нові зустрічі!

Приємно, що до програми приєднується все більше гарних людей та організацій. Ці заходи були реалізовані завдяки партнерам: Українсько-іспанського фармацевтичного підприємства «Сперко Україна» та мережі аптек «ЄвроАптека».