Результати I Форуму з організаційного розвитку

 

Форум з організаційного розвитку – це платформа для обговорення ключових стандартів та практик з організаційного розвитку НГО, прийняття рішень щодо політик у сфері організаційного розвитку.

Основною метою форуму було можливість обговорення важливих питань в сфері організаційного розвитку НУО; обмін інформацією, ідеями та найкращими практиками, сучасними інструментами, техніками та підходами до розвитку спроможності організацій.

Форум зібрав понад 400 представників НУО з усієї України, які зацікавлені в розвитку власних організацій, провідних НГО та бізнес провайдерів у сфері організаційного розвитку, донорів що мають програми зі зміцнення НГО.

Під час першого дня на учасників чекали нові інструменти та тренди у сфері організаційного розвитку для НГО. Інтерактивний обмін найкращими практиками, підходами та винесеними уроками (lessons learned) у сфері організаційного розвитку. А також перенесення “он-лайн Маркетплейс” в реальний час; “Акваріум” системи ваучерів, Світове Кафе найкращих практик; презентації успішних історій у форматі ПечаКуча20@20; Ярмарка провайдерів послуг, Марафон майстер-класів провідних НГО та бізнес провайдерів послуг, “Коридор” оцінки організаційної спроможності; Служба підтримки та багато іншого. Кожен учасник міг обрати ті заходи, які його цікавили найбільше, ту інформацію, яку зможе найкраще використати для розвитку своєї організації.

Хочеться відзначити, що один із майстер-класів на тему «Ефективне врядування – як інструмент організаційного розвитку» успішно провели голова правління БФ «Подільська громада» Віктор Бронюк та виконавчий директор фонду Андрій Дручинський.

Під час другого дня відбулася Третя щорічна конференція фондів громад України, де учасники конференції мали можливість ознайомитися з презентаціями «пілотних» фондів громад, отримали інформацію про досвід створення іменних фондів від Анастасії Попсуй (Фонд громади Приірпіння). Але, мабуть, найбільшим відкриттям для всіх став Вернон Рінгланд, гість із Ірландії, експерт по «молодіжним банкам» зі світовим ім’ям. Неформатний майстер-клас продемонстрував не лише один із видів роботи, яким можна зацікавити всіх учасників, але й презентував надзвичайно корисну інформацію у сфері «молодіжних банків», яку можуть використати у своїй діяльності всі учасники заходу. А також паралельно з конференцією учасники могли відвідати інші заходи з організаційного розвитку.

Крім цього, I Форум з організаційного розвитку став для БФ «Подільська громада» щедрим на подарунки, адже благодійний фонд отримав перемогу в Конкурсі історій успіху, а також взяв участь у розіграші лотереї, де виграв ваучер на стажування в одній із провідних НГО.

І Форум проводився у межах програми “Об’єднуємось заради реформ” (UNITER) та проекту “Покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІД серед представників груп найвищого ризику в Україні”, що виконуються міжнародною організацією Пакт за фінансової підтримки USAID та сприяння Уряду Швеції і Програми розвитку ООН в Україні, а також програми Школи фондів громад, що виконується ІСАР «Єднання» за фінансової підтримки фонду ім. Ч.С. Мотта.