БФ "Подільська громада" поділився планами на майбутнє та прозвітував про роботу за 2011 рік

 

1 мільйон 351 тисячу гривень залучив протягом минулого року на доброчинні проекти вінницький благодійний фонд «Подільська громада».

Про це під час загальних зборів фонду повідомив його виконавчий директор Андрій Дручинський. За його словами, левову долю фінансування фонду (понад 1,2 мільйони) склали кошти громади, тобто надходження від юридичних осіб та приватних підприємців (1 млн 144 тисячі) і перерахування фізичними особами і надходження із благодійних скриньок (63 тис 124 грн).

Залучено також понад 140 тисяч гривень коштів міжнародних та всеукраїнських донорських організацій.

Серед програм фонду, що минулого року виклали найбільший інтерес у вінничан: «Веселий лікар» – так звана «лікарняна клоунада» – проведення розважальних заходів у дитячих відділеннях вінницьких лікарень; «Комп’ютер другу» – з ініціативи фонду бажаючі могли передати у багатодітні родини або ж людям з обмеженими можливостями свої дещо застарілі, але робочі комп’ютери; «Вінниця – моє місто» – низка масових заходів до різноманітних свят.

Крім того, в рамках тематичного фонду «Одна копійка» по місту у різних закладах розміщено понад 40 благодійних скриньок, куди усі бажаючі можуть кидати будь-яку суму, яка стане в нагоді при реалізації благодійних проектів.

А щорічна «Епідемія доброти», що проводиться з ініціативи «Подільської громади», цьогоріч набула міжнародного поширення: акцію підтримали у 9 країнах світу.

Усі названі проекти розвиватимуться і цього року. Буде й чимало новий ініціатив, – каже А.Дручинський.

- Ми хочемо зацікавити вінничан розвивати дворовий спорт, запровадимо акцію «Активна громада», в рамках якої на території прибудинкових клубів будуть проводитись навчання музики, математики, іноземних мов та інших потрібних і цікавих дисциплін. Цього року також запровадимо тематичний фонд підтримки хворих на гемофілію, адже ця проблема стає дедалі відчутнішою в області. І, безумовно, максимум зусиль докладемо, щоб зібрати кошти на встановлення у Вінниці пам’ятника Тарасу Шевченку і популяризуватимемо його творчість та саму особистість українського генія. Для цього запроваджуємо акцію «Шевченко – для усіх століть».

За словами А.Дручинського, благодійність на Вінниччині досягла того рівня, коли вже можна говорити про перехід на більш якісний її рівень. Виходячи з цього, фонд спільно зі своїми партнерами з Ініціативного центру сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» намагатимуться сформувати в області перехід від «спонтанної доброчинності» до «стратегічної філантропії» за участю усіх організацій, фондів та окремих благодійників.

- Можна говорити про матеріальний вимір роботи, проведеної фондом, але це не так важливо, як говорити про суть цієї праці, її людський вимір, – сказав, вітаючи активістів Фонду, міський голова Вінниці Володимир Гройсман. За назвою «Подільська громада» стоять конкретні люди, – надзвичайно працьовиті і відповідальні. Саме такі об’єднання сформують громадянське суспільство, якого нам нині так не вистачає, – наголосив В.Гройсман.

Мер запевнив, що й надалі підтримуватиме усі ініціативи фонду «Подільська громада» і його партнерів та вітатиме гуртування благодійників.

Переглянути звіт в повному вигляді можна тут.

 

 

Вінниця.Ок