Як "Епідемія доброти" заряджала вірусом вінничан.. і не тільки

 

Цьогоріч Вірус доброти над Вінницею розлетівся з самого раночку. У навчальних закладах школярі та студенти зустрічали своїх друзів та знайомих з вільними обіймами, посмішками, позитивом. Вірус доброти розповсюджувався коридорами та кабінетами навчальних закладів з блискавичною швидкістю. Посланці доброти роздавали стрічечки доброти, стікери позитиву, на перервах можна було побачити потяг посмішок, лунала весела музика. Школярі та студенти дякували викладачам та вчителям за проведення уроків та пар, попереднє підготувавши таблички з яскравими «ДЯКУЮ».

Після чого усі активно готувались до відкриття «Будиночку доброти» у центрі міста. У 2012 році площа Театральна стала епіцентром доброти. Будиночок символізував собою уособлення доброти усієї України, адже цього року до Епідемії приєдналось близько 70 населених пунктів. Усі назви міст були роздруковані та публічно зі смайликами наклеїно на будиночок. Як тільки над містом випустили вірус доброти за допомогою хлопавок, посланці доброти розбіглись містом дарувати позитив перехожим та показувати приклади гарних та елементарних справ, які мають стати закономірністю та способом життя.

Також 17 лютого було відвідано декілька шкіл-інтернатів, дитячі відділення у лікарнях, будинок для літніх людей, у книгарні «Є» відбувся марафон дитячих заходів та ін.

«Епідемія доброти 2012» - це міжнародний захід, присвячений Дню спонтанного прояву доброти. Цього року під егідою «Епідемії» його відзначають у 9 країнах світу та більш ніж 70 населених пунктах у різних куточках України. У цей день одночасно відбуватиметься багато різних акцій, флешмобів, спрямованих на привернення уваги людей до гарних вчинків. Ось так започаткована традиція у Вінниці розлетілась Україною та поза її межі.

Епідемія Доброти у Вінниці – це свято, яке Вінничани роблять для Вінничан. Координаторами цього року є представники таких організацій:

БФ "Подільська громада", Демократичний Альянс, Студентський парламент? БФ Бригантина, управління у справах сім’ї та молоді Вінницької ОДА, Вінницька міська рада, Тематичний фонд «1 копійка», НСОУ-ПЛАСТ, студентські ради, активісти зі шкіл та ін.

Додатково

«Епідемія доброти» – це захід, який присвячений до Міжнародного дня спонтанного прояву доброти, думаю слово «спонтанно» тут не випадково, адже починалась Епідемія ще у 2010 році, особливо її ніхто не готував і не планував та завдяки гарній, чистій ідеї «Епідемія» знайшла своє місце у суспільстві. Дуже добре розумію, що проводячи флеш-акції світ завтра не подобрішає, але це формування звички такого способу життя. Ми повинні щодня робити гарні справи, бути уважними до оточуючих, нести позитив та тепло у серці. Посланці доброти, які долучаються до заходів цього дня показують, що вони готові бути відкритими та добрими, і я вірю, що люди, які приєднались «вірусу доброти» у їх крові збільшилось і вони будуть його розповсюджувати щоденно. Дуже радує той факт, що окрім флеш-акції посланці з усієї України їздять у дитячі будинки, будинки для літніх людей, притулки для собак, ходять у школи з уроками доброти і роблять безліч гарних справ, які на щастя не «влазяться» в один день, епідемія доброти поширюється не лише містами, а й у наших серцях та через наші справи!

Кирилюк Олена