Друга школа для «пілотних» фондів громад України 8-11 грудня 2011 року

 

8-11 грудня 2011 року в м. Києві, у рамках Програми «Школа фондів громад», яку проводить Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» за фінансової підтримки Фонду ім. Ч.С. Мотта, відбулася «ІІ Школа фондів громад».

Участь у роботі "Школи" взяли виконавчий директор БФ «Подільська громада» Андрій Дручинський, керівник грантового відділу та молодіжних програм Альона Кирилюк та представники тих організацій та ініціатив, що перемогли у конкурсі на підтримку створення "пілотних" фондів громад, а також тих, що за рекомендацією Екпертної ради програми увійшли до спеціальної навчальної групи.

До роботи "Школи" долучилися провідні експерти та тренери у сфері створення та розвитку фондів громад:

Даніела Дімітрова – «Досвід роботи Фондів громад Болгарії: врядування у фонді громади; стратегічний план розвитку ФГ; грантмейкерство; ФГ – лідер громади»;

Володимир Шейгус – «Стратегічна філантропія. Donor Adviser»;

Руслан Краплич – «Фінансовий менеджмент. Бухгалтерія ФГ»;

Ірина Маноха – «Стратегічне планування (створення та діяльності фонду громади)».

Під час школи «пілотні» фонди громад ділились досвідом та знаннями, що здобули під час стажування у фондах громад Литви, Латвії, Польщі, Словаччини. Також з особливостями впровадження моделі фонду громади.

Окрім навчання проходили також ділові ігри, які організовували самі учасники:

  • «Проведення засідання Правління ФГ»
  • «Проведення звітних зборів ФГ перед громадою, владою, бізнесом»
  •  «Проведення зустрічі з бізнесом (потенційним донором)»

Під час школи говорили про успіхи, невдачі та плани на майбутнє фондів громад України. Навчання проходило у дружній атмосфері єдиної команди!