Мережа Фондів громад України

 

В ході реалізації проекту до його діяльності були залучені ще додатково дві області Одеська та Вінницька. Проектом були охоплені представники 5 організацій України - керівники, члени правління, представники наглядових рад, молодіжних банків організацій: Благодійна організація «Дніпровська Асоціація розвитку регіонів» (м. Дніпропетровськ), Миколаївська міська громадська організація «Фонд розвитку міста Миколаєва», Громадська організація «Альянс» (м. Донецьк), Благодійний фонд «Подільська громада» (м. Вінниця), «Центр розвитку локальних ініціатив» (м. Одеса).

Головною метою проекту було розвиток механізмів роботи та просування ідеї Фондів громад в даних регіонах України, а також налагодження ефективної співпраці і обміну досвідом між організаціями.


В рамках проекту влітку був проведений семінар «Фонди громад: стратегічне і оперативне управління» для представників даних організацій, лектором на який був залучений Борис Цирульников, виконавчий директор «Громадського Фонду Тольятті», голова Партнерства Фондів місцевих громад. Учасники обговорили основні риси та головні характеристики фондів громад, форму участі бізнесу та влади в розвитку громад та вигоди співробітництва, фандрайзінгові технології фонду. Також учасниками були обговорені перспективи розвитку Фондів громад на Україні, проведений SWOT аналіз діяльності Фондів в Україні.

На початку вересня в місті Донецьку відбулася робоча зустріч керівників організацій – учасників проекту, під час якої учасниками була підписана угода про Мережу фондів громад України. Угодою визначені мета, завдання Мережі, права та обов’язки учасників та Мережі. Діяльність Мережі забезпечує Координаційна рада Мережі, до якої входить по 3 представника з кожної організації та очолюється Головою ради. Головування в Мережі здійснюється організаціями по 12 місяців по черзі, яка була визначена жеребкуванням. Першою очолює Координаційну раду Громадська організація «Альянс» (м. Донецьк). Також представники організацій обговорили напрямки роботи Мережі, механізми взаємодії та обміну досвідом між Фондами громад, а також з громадськими організаціями, підприємствами, установами, засобами масової інформації, органами державної влади та іншими організаціями, домовились про спільне вирішення ключових питань щодо Формування єдиного позитивного образа Фондів громад в трьох секторах демократичного суспільства та сприяння розвиткові та впровадженню механізмів діяльності Фондів громад в своїх регіонах.