Навчання БФ "Подільська громада" в "Школі фондів громад" продовжується

 

26-30 липня 2011 року в м. Києві, у рамках Програми «Школа фондів громад», яку проводить Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» за фінансової підтримки Фонду ім. Ч.С. Мотта, відбулася «Школа фондів громад».

Участь у роботі "Школи" взяли виконавчий директор БФ «Подільська громада» Андрій Дручинський, керівник грантового відділу та молодіжних програм Альона Кирилюк та представники тих організацій та ініціатив, що перемогли у конкурсі на підтримку створення "пілотних" фондів громад, а також тих, що за рекомендацією Екпертної ради програми увійшли до спеціальної навчальної групи.

До роботи "Школи" долучилися провідні українські фахівці у сфері створення та розвитку фондів громад: засновниця громадської організації "Центр Соціального Партнерства" Наталія Белюкіна, засновниця "Агенства стійкого розвитку Луганського регіону" Анна Борова, голова правління Мережі розвитку європейського права Олександр Вінніков, голова Ради Директорів "Фундації імені князів-благодійників Острозьких" Руслан Краплич, президент правління Фонду сталого розвитку "Стара Волинь" Наталя Гнатюк, виконавчий директор ІСАР "Єднання" Володимир Шейгус та заступниця директора "Школи фондів громад" Оксана Руда. Протягом усього часу занять в "Школі" з учасниками перебувала та брала активну участь у роботі керівник неформальної Асоціації фондів громад Литви Віргінія Ясявічене.

У ході спеціальних сесій "Школи" учасники мали змогу пройти теоретичну та практичну підготовку з таких курсів та дисциплін: "Розвиток фондів громад в Україні та світі", "Пошук однодумців та створення ініціативної групи", "Поширення інформації про фонд громади", "Легалізація фонду громади", "Врядування та менеджмент у фонді громади", "Визначення місцевих проблем", "Робота з волонтерами", "Пошук ресурсів. Фандрейзинг. Робота з донорами", "Грантмейкерство".

Під час навчання учасники приділили багато часу обговоренню українського та зарубіжного алгоритмів створення та діяльності фондів громад, обміну власним досвідом та планами розбудови фондів своїх громад на найближчий строк.