БФ «Подільська громада» - у «Школі фондів громад»

 

6 липня 2011 року в м. Києві, у рамках Програми «Школа фондів громад», яку проводить Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину “Єднання” за фінансової підтримки Фонду ім. Ч.С. Мотта, відбулася Настановна конференція "пілотних" фондів громад.

Участь у роботі конференції взяли представники тих організацій та ініціатив, що перемогли у конкурсі на підтримку створення "пілотних" фондів громад,а також тих, що за рекомендацією Екпертної ради програми увійшли до спеціальної навчальної групи. До роботи конференції також долучилися провідні українські фахівці у сфері створення та розвитку фондів громад, а також представники донорських та інших громадських організацій, зацікавлених у цій тематиці, зокрема: консультант Фонду ім. Ч.С.Мотта Світлана Супрун, голова правління Мережі розвитку європейського права Олександр Вінніков, директор проектів Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду "Відродження" Руслан Краплич, директор Фундації імені короля Юрія (м. Івано-Франківськ) Віктор Кімакович, фундатор та директор Донецького міського благодійного фонду "Доброта" Яків Рогалін, менеджер програми розвитку громадянського суспільства Криму UNITER Ірина Ніколенко, директор Українського форуму благодійників Анна Гулевська-Черниш.

Учасники заходу мали нагоду познайомитися з представниками "пілотних" фондів громад та їхнім досвідом впровадження моделі фонду громади у своїх громадах. Про свої досягнення та перешкоди на цьому шляху також розповіли члени навчальної групи.

У ході спеціальних сесій конференції учасники мали змогу обговорити український та зарубіжний досвід створення та діяльності фондів громад, питання організації належного врядування та актуальні законодавчі аспекти діяльності фондів громад в Україні. Підвищену увагу учасників викликало обговорення актуальних проблем фондів громад – як залучити та управляти ресурсами громади; яким чином надання грантів допомагає вирішувати місцеві проблеми та активізувати місцеву громаду.

Результатом Настановної конференції "пілотних" фондів громад стало урочисте підписання Меморандумів про співпрацю з представниками "пілотних" фондів громад та організацій, що входять до складу навчальної групи. Ці рамкові документи регламентують засади співпраці ІСАР "Єднання" та зазначених організацій і визначають права та обов'язки кожної з сторін у цьому процесі.